Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 20 gru, 2012 |

Straż pożarna w Puszczykowie: Budowa remizy

Chcemy rozpocząć budowę remizy w czynie społecznym.

Ochotnicza Straż Pożarna w Puszczykowie została założona w czerwcu 2011 roku. Była to oddolna inicjatywa mieszkańców, która wyraża troskę o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Puszczykowa i okolic. Inicjatywa ta wypełnia wolną przestrzeń życia publicznego zgodnie z naszą dewizą: „Współdziałanie, współpraca, partnerstwo – Bogu na chwałę, bliźnim na ratunek”.

Obecnie nasze stowarzyszenie skupia 84. członków w tym 16. zrzeszonych w Akademii Małego Strażaka i Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej.

Nasza działalność skupia się w szeroko rozumianej aktywności w dziedzinie edukacji, oświaty, kultury, sportu, a także kultywowaniu tradycji i propagowaniu pozytywnych wzorców wśród młodego pokolenia. Druhny i druhowie z naszej jednostki nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje biorąc udział w ćwiczeniach i szkoleniach. Po odbyciu szkolenia podstawowego strażaka ratownika OSP wzięliśmy udział w szkoleniach: z działań przeciwpowodziowych i ratownictwa na wodach, z zakresu ratownictwa technicznego, kierowców konserwatorów oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Remiza OSP Puszczykowo - uroczystość otwarcia budynku

Remiza OSP Puszczykowo – uroczystość otwarcia budynku; fot. UM Puszczykowo

Od 1 czerwca 2012 roku nasza jednostka została włączona do Systemu Ratowniczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a od 17 października 2012 decyzją Wojewody Wielkopolskiego zostaliśmy jednostką współpracującą z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Budowa Remizy

Niestety nie posiadamy remizy, a co za tym idzie brakuje nam magazynu, szatni i sanitariatów. Pomimo tych trudności mamy jednak wiele zapału i radzimy sobie w każdy możliwy sposób. W najbliższym czasie chcielibyśmy w czynie społecznym rozpocząć budowę remizy.

OSP Puszczykowo

Logo OSP Puszczykowo

Moje ubolewanie wzbudza fakt, że jak dotąd nasza działalność społeczna na rzecz mieszkańców i miasta Puszczykowa nie znalazła uznania władz miasta. Taka postawa włodarzy znacząco utrudnia realizację naszych celów i zadań, którymi są ratowanie życia, zdrowia i mienia wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic.

Prezes OSP Puszczykowo Gniewko Niedbała

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj