Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 22 paź, 2014 |

Najbliższe spotkania kulturalne

Najbliższe spotkania kulturalne w Sali im. Jana Pawła II, przy parafii św. Józefa Oblubieńca NMP, ul. Dworcowa 16 w Puszczykowie.

12- 28 października 2014 roku, „KWIATY DLA ŚW. JANA PAWŁA II”, wystawa gobelinów i akwarel o motywach kwiatowych, autorstwa Marii Gostylla – Pachuckiej.

26 października 2014 roku, w niedzielę o g. 16.00 – zapraszamy na spotkanie autorskie Mariusza Olbromskiego, polonisty, filologa klasycznego, muzealnika, który przybędzie do Puszczykowa z Przemyśla. Tym razem okazja do wspomnienia św. Jana Pawła II pięknym słowem przez prezentację literatury kresowej.
W programie:
•Promocja książki „Dwa skrzydła nadziei” – wotum wdzięczności Świętemu Janowi Pawłowi II za nawiedzenie Archidiecezji Lwowskiej, z udziałem autora Mariusza Olbromskiego;
•Muzyka Fryderyka Chopina i Paderewskiego w wyk. pianistki Marii Baka-Wilczek z Krakowa;
•Pokaz zdjęć Arturo Mari i kilkunastu innych fotografów z pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Lubaczowa-1991 i do Lwowa-2001, a także zdjęć z Kresów.
•Wystawa i możliwość nabycia autorskich pozycji literackich.

8 listopada 2014 roku, w sobotę o g. 19.00 otwarta zostanie wystawa: „PUŁKOWNIK KUKLIŃSKI – POLSKA SAMOTNA MISJA”, przygotowana przez Izbę Pamięci Pułkownika Kuklińskiego w Warszawie wspólnie z Archiwum Akt Nowych. Wystawę otworzy, kustosz Izby Pamięci – Filip Frąckowiak. Wystawa na 20 planszach ukazuje ponad sto fotografii i kopii dokumentów, w tym mapy sztabowe planów ataku Układu Warszawskiego na zachód Europy, także dokumenty prezentujące uzależnienie Polski od Związku Sowieckiego i Armii Czerwonej. Wystawa prezentuje również tradycje wspólnej walki o wolność Stanów Zjednoczonych i Polski. Wystawa dostępna do zwiedzania do 16 listopada 2014 roku do g. 14.00 a w dni powszednie od g. 11.00 – 14.00 i od g. 18.00 do 20.00; w dni świąteczne od g. 10.00 /po Mszach św./ Zgłoszenia grup przyjmuje opiekun sali pod tel. 600352103. Zapraszamy mieszkańców Puszczykowa, młodzież szkolną, nauczycieli i szczególnie tych, którzy nie mieli okazji poznać tego fragmentu historii, związanej z bohaterem naszej wolności.

18 – 22 listopada – Akademia Rodziny 2 – Mężczyzna + kobieta + dziecko (?) – dyskusje o rodzicielskich wyzwaniach, rodzinne śpiewanie oraz warsztaty nie tylko dla mamy i taty. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką spotkań od młodzieży po osoby ze sporym życiowym doświadczeniem.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj