Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 23 maj, 2014 |

Rusza Liga Szkół Allegro

Akademia Kreatywnego Futbolu powstała z myślą o najmłodszych adeptach piłki nożnej. Jej pomysłodawcami i założycielami są Marcin Urbaś, Damian Seweryn i Arkadiusz Mąkina. AKF jest jedną z największych akademii piłkarskich w Poznaniu. Swoją działalność opiera na kompleksowym rozwoju dzieci. Jest jedyną akademią piłkarską, w której typowy trening techniczny jest ściśle powiązany z zajęciami motorycznymi. Trenerzy piłki nożnej i motoryki współpracują ze sobą w trakcie zajęć, co efektywnie przekłada się na prawidłową grę na boisku oraz gwarantuje szybki rozwój kompetencji kluczowych u dziecka. Treningi w AKF to również rozwój technik lokomocyjnych, których prekursorami w Polsce są Marcin Urbaś oraz Arkadiusz Mąkina.

Rywalizacja na najwyższym poziomie, świetna atmosfera i perfekcyjna organizacja. Tak w skrócie można scharakteryzować Ligę Szkół Allegro, która rusza już w połowie maja. Właśnie wtedy drugo- i trzecioklasiści wyjdą na piłkarskie boiska, by toczyć zacięte boje o prym wśród szkół z Poznania i powiatu poznańskiego. Gdy naprzeciwko siebie staną szkolne drużyny złożone z dziewczynek i chłopców, wtedy możemy być pewni jednego – emocji z pewnością nie zabraknie.

Liga Szkół Allegro będzie rozgrywana systemem „każdy z każdym”, podobnie jak profesjonalne rozgrywki piłkarskie w Anglii, Niemczech czy Hiszpanii. Mecze ligowe będą odbywać się dwa razy w tygodniu – we wtorek oraz w czwartek w godzinach od 9:00 do 15:00.Zasady są proste – jednocześnie na boisku może przebywać pięciu zawodników z jednej drużyny (czterech graczy z pola plus bramkarz). Arenami piłkarskich zmagań będą starannie wyselekcjonowane boiska, które zlokalizujemy w taki sposób, aby ułatwić poszczególnym szkołom dojazd na mecz. Naszym nadrzędnym celem jest komfort uczestników – piłkarzy, piłkarek, opiekunów oraz kibiców.

Liga Allegro

Liga Allegro

Oprócz ogromnej satysfakcji po ostatecznym triumfie w rozgrywkach, Akademia Kreatywnego Futbolu przygotowała dla najlepszych niesamowite nagrody. Do najlepszych szkół trafią m.in. gadżety elektroniczne, sprzęt multimedialny oraz laptopy. Gwarantujemy, że będzie to wyposażenie o najwyższych standardach, które pozwoli w efektywny sposób podnieść poziom edukacji. Nie zapominamy o tych, którzy wywalczą dla szkoły ten cenny sprzęt i ich także zamierzamy uhonorować specjalnymi upominkami.

Za naszymi działaniami stoją murem znane osobistości polityki i sportu. Lidze Szkół Allegro patronują Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak, poseł oraz wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i TurystykiJakub Rutnicki, a także Prezydent PoznaniaRyszard Grobelny, Pani Anna Tomicka Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz, Pan Wójt Gminy Czerwonak

www.kreatywnyfutbol.pl
www.facebook.com/kreatywnyfutbol

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj