Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | poniedziałek, 18 sie, 2014 |

„Zupełnie inny świat” gitary romantycznej

Petra Poláčkova o grze na swojej ośmiostrunowej gitarze romantycznej mówi, że to zupełnie inny świat. W sobotę, 23 sierpnia swoją grą do innego świata zabierze wszystkich zgromadzonych w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Koncert rozpocznie się o godzinie o 19:00.

Czeska artystka należy do pokolenia młodych, ale niezwykle utalentowanych gitarzystów klasycznych. Odniosła już wiele sukcesów na międzynarodowych konkursach, a za najważniejszy uważa pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Kutnej Horze w 2007 roku. To między innymi dzięki temu zwycięstwu w sobotni wieczór usłyszymy ją w Puszczykowie – po konkursie w Kutnej Horze zdecydowała się koncertować w całej Europie.

Petra Polackova

Petra Polackova

W programie koncertu czeskiej gitarzystki znajdzie się muzyka klasyczna i romantyczna. Poláčkova to artysta, która na wyjątkowo niestandardowym instrumencie. O swojej ośmiostrunowej gitarze romantycznej mówi, że to „zupełnie inny świat”. Zanim usłyszymy Petrę Poláčkovą, support zagra Jagoda Świdzińska.

Występ Poláčkovej jest częścią Akademii Gitary. To już siódma edycja tego festiwalu, który gości najlepszych gitarzystów w kilkudziesięciu miejscach w całej Wielkopolsce. Wszystkie informacje o koncercie oraz Akademii Gitary dostępne są na stronie internetowej www.akademiagitary.pl.

Akademia Gitary: festiwal
Petra Poláčkova – romantyczny recital gitarowy
Sobota, 23 sierpnia, godz. 19:00
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Puszczykowie
Wstęp wolny

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 6.0/10 (Głosujących: 23)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo