Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Czytelnicy GMP | środa, 11 mar, 2015 |

eLicznik pozwala płacić niższe rachunki za prąd!

Żeby oszczędnie gospodarować energią elektryczną warto zainstalować eLicznik. Ponieważ urządzenie „liczy” ją bieżąco, płacimy za realne zużycie, a nie za prognozy.

eLicznik to inteligentny licznik elektroniczny wyposażony w moduł GPRS wysokiej klasy umożliwiający bezpieczny przesył danych na temat bieżącego zużycia prądu. Klient ma do nich dostęp w każdej chwili – może je odczytać na platformie internetowej sprzedawcy.

Urządzenie pozwala kontrolować zużycie prądu, a co za tym idzie – reagować na nieprawidłowości i oszczędnie nim gospodarować. Z tego powodu świetnie sprawdzi się zwłaszcza w firmach, a najbardziej w tych, które nie mogą sobie pozwolić na przerwy w dopływie energii, ponieważ potrzebują jej do pracy – chodzi np. o chłodnie. W przypadku jakichkolwiek odstępstw, nieprawidłowości czy niepokojących sygnałów, urządzenie natychmiast wysyła odpowiedni alarm. Dzięki temu obsługa może zareagować, co pozwoli uniknąć awarii, a kiedy jest to niemożliwe – odpowiednio się do niej przygotować. Nawet przerwa w dostawie prądu nie zakłóci wtedy działalności przedsiębiorstwa.

Posiadacze eLicznika niższe opłaty za prąd odczują także na bieżąco. Przede wszystkim dzięki niemu zapłacą za realne zużycie, a nie za prognozy. Po drugie – fakturę dostaną już w dzień po zakończonym miesiącu, co ułatwi im rozliczenia księgowe.

Na polskim rynku pojawił się już dostawca taniej energii elektrycznej, który udostępnia eLiczniki za darmo. To ePower.pl, pierwszy w naszym kraju sprzedawca, u którego wszystkie formalności odbywają się przez internet. Klientom, którzy zużywają jej minimum 25 MWh rocznie, instaluje eLicznik za darmo – wystarczy skontaktować się Biurem Obsługi Klienta: (22) 300 55 55 od poniedziałku do piątku w godz. 8-18 lub albo poprzez stronę www.epower.pl.  Instalacja trwa maksymalnie trzy godziny, w tym czasie monterzy udzielają także instrukcji co do użytkowania urządzenia.

Posiadacz eLicznika może także zamówić związane z nim alerty wysyłane za pośrednictwem sms-ów. Pozwalają one kontrolować:

– limit energii, czyli zamówić jedynie potrzebną jej ilość i w efekcie zapłacić niższe rachunki za prąd;

– limit (próg) mocy zamówionej. Sms przychodzi w chwili, gdy klient się do niego zbliża. Dzięki temu ma czas podjąć odpowiednie środki, by nie zapłacić kary, którą dystrybutor nalicza za przekroczenie limitu.

Zarówno alerty, jak i sam eLicznik, pozwalają na bieżąco oceniać zużycie energii, reagować, jeśli dzieje się coś niepokojącego i oszczędnie nią gospodarować – np. zadbać o wyłączenie świateł nocą.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.7/10 (Głosujących: 10)
Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo