Złap zająca w aplikacji Starego Browaru Salon Berdychowski Volkswagen - Tiguan
Justyna Bryske | sobota, 28 lis, 2015 | 1 Komentarz

Kradzież u babci – list do Redakcji

Biedna moja ponad 80-letnia babcia chorująca m.in. na serce przeżyła stres i traumę na resztę życia.

Witam! Chciałam prosić o ostrzeżenie mieszkańców przed dwiema kobietami, które podają się za pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i okradają domy.

Moja biedna babcia jest jedną z ich ofiar. Na terenie Mosiny, na ul 25- Stycznia grasowały 25 listopada i oświadczały, iż chorym należy się 150 zł świadczenia, ale mają 200 zł i trzeba wydać 50 zł. W tym czasie babcia poszła po 50 zł a jedna z nich podglądała, gdzie są pieniądze i później udając, że idzie do auta po pieczątkę ukradła prawie 2000 zł oszczędności na węgiel i święta.

Kobiety przeprowadzają wywiad o stanie zdrowia, legitymują się legitymacjami, mają dokumentację i są bardzo świadome swoich działań. Wiedzą jak podejść starsze osoby, o co pytać i co powiedzieć, są bardzo miłe. Policja już zajmuje się tą sprawą, ale dodatkowo mieszkańców trzeba ostrzec. Ja osobiście już nikogo obcego nie wpuszczę do domu.

Biedna moja ponad 80-letnia babcia chorująca m.in. na serce przeżyła stres i traumę na resztę życia.

Personalia do wiadomości Redakcji

Komentarz Policji w Mosinie

Funkcjonariusze Policji potwierdzają, że otrzymali takie zgłoszenie. Kradzież miała miejsce 25 listopada, mówi Karolina Michałowska z komisariatu Policji w Mosinie i dodaje, że do piątku nie było więcej podobnych zgłoszeń z gminy. Mimo to policjanci ostrzegają starsze osoby, aby nie wpuszczały do domu ludzi, którzy chcą przekazać pieniądze i podają się za pracowników opieki społecznej czy innych instytucji, bowiem żadna instytucja nie wysyła swoich pracowników, aby przynosili oni pieniądze do mieszkań. (jb)

komisariat Policji w Mosinie

komisariat Policji w Mosinie

Napisano przez Justyna Bryske opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Wasze komentarze (1)

Skomentuj