Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | środa, 18 mar, 2015 |

VI Droga Krzyżowa (Pokutna) do Ludwikowa.

W tym roku odbyła się już VI parafialna Droga Krzyżowa, rozpoczynająca się przy kościele, wiodąca przez Pożegowo, dalej przez Wielkopolski Park Narodowy. Ostatnie stacje Męki Pańskiej rozważane były w Ludwikowie. Około osiemdziesięciu wytrwałych pielgrzymów dotarło na miejsce, do kaplicy św. Michała Archanioła przy ludwikowskim szpitalu.

Tym razem pogoda była dosyć kapryśna, chłód i drobny deszcz towarzyszył pielgrzymom prawie przez całą drogę. Ksiądz Proboszcz Edward Majka pobłogosławił wszystkich udających się na pokutną drogę i brał udział w początkowych stacjach. Dwóch kapłanów przemierzyło całą trasę, a byli to ks. Julian Bieleń i ks. diakon Marcin Skowron. Rozważania stacji Drogi Krzyżowej i śpiewy prowadzili Bożena Michalak i Andrzej Stelmach. Trasę na drogach Mosiny zabezpieczał Automobilklub. Po dojściu do kaplicy nastąpiła wspólna modlitwa, o 15:00 odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, uczczono relikwie Św. Ojca Pio. Można było również napić się ciepłej herbaty na rozgrzewkę.

W imieniu Akcji Katolickiej działającej w parafii w Mosinie, organizatora, serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom. Kolejne wydarzenia, na które zapraszamy to rajd rowerowy do Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu Żabikowie, który odbędzie się w maju i na pieszą wędrówkę szlakiem św. Jakuba do Żabna w czerwcu. Szczegóły będą podane w ogłoszeniach parafialnych, informacja będzie również na plakatach.

Anna Kreczmer

VI Droga Krzyżowa

VI Droga Krzyżowa

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj