Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | sobota, 10 sty, 2015 |

W pogoni za wiedzą

Kolejne warsztaty naukowe uczniów ZSR w Grzybnie na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Już kolejny raz uczniowie ZSR w Grzybnie oraz zaproszeni uczniowie gimnazjów w Borowie i Pecnej uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, które odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Pierwszą część spotkania poprowadziła profesor Barbara Politycka- Dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Wykład z dziedziny fizjologii roślin dotyczył komunikowania się roślin. Pani profesor mówiła o sympatiach i antagonizmach w świecie przyrody oraz ich wpływach na stan środowiska nas otaczającego

warsztaty naukowe uczniów ZSR w Grzybnie na Uniwersytecie Przyrodniczym

warsztaty naukowe uczniów ZSR w Grzybnie na Uniwersytecie Przyrodniczym

Kolejne zajęcia poprowadzili pracownicy naukowi z katedr: fitopatologii, nasiennictwa oraz architektury krajobrazu UP.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali pod mikroskopami oraz obserwowali preparaty ze strzępek grzybów patogennych oraz oceniali jakość kiełkujących nasion roślin uprawnych.

Kolejna grupa uczestniczyła w warsztacie prowadzonym w pracowni projektowej architektury krajobrazu. W ramach ćwiczeń uczniowie oceniali walory krajobrazu zurbanizowanego oraz proponowali rozwiązania podnoszące jego walory. Następnie pracownicy naukowi katedry przedstawili metody projektowania przestrzeni ogrodowej oraz metody właściwej analizy zniszczonych założeń ogrodowych i możliwości ich rewaloryzacji z zachowaniem substancji zabytkowej.

Składamy wielkie podziękowania na ręce Pani Dziekan Profesor B. Polityckiej oraz Pana Witalisa Sąsiadka naczelnika wydziału ochrony środowiska starostwa powiatowego w Śremie, dzięki pomocy których, to przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane.

Życzymy wszystkim uczestnikom warsztatów, aby zdobyta wiedza była podstawą dokonywania świadomych wyborów zawodowych.

Beata Maciejewska

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.7/10 (Głosujących: 9)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo