T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | poniedziałek, 7 lis, 2016 |

Budżet Obywatelski Gminy Mosina – znamy wyniki!

Po trwającym miesiąc głosowaniu na  projekty zadań inwestycyjno – remontowych zgłoszonych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Mosina, znamy już wyniki.

Na posiedzeniu Zespołu Programowego ds. BOGM, w dniu 4 listopada 2016r.  w Mosinie, analizie zostały poddane wyniki głosowania na zadania zgłoszone w ramach BOGM na 2017 r., które wcześniej weryfikowali pracownicy Gminnego Centrum Informacji w Mosinie.

Spośród wszystkich 3083 osób głosujących (zameldowanych mieszkańców Gminy Mosina, którzy ukończyli 16 rok życia), Zespół Programowy po analizie potwierdził, że:

  • Za pośrednictwem formularza on-line zamieszczonego na stronie mosina.pl/bogm głosowały 982 osoby. Głosów ważnych było 859.  Głosów nieważnych 123.
  • Z urn do głosowania wyjęto łącznie 2101 kart. Głosów ważnych było 1974. Głosów nieważnych 127.
zespół programowy BOGM - Kaptur, Michalak, Mieloch, Ryś

zespół programowy BOGM

Łącznie, w puli 3083 głosów było:

a) Głosów ważnych – 2833

b) Głosów nieważnych – 250.

Największą liczbę głosów, bo aż 764, oddano na zadanie  „Budowa siłowni zewnętrznej oraz rozbudowa placu zabaw na terenie boiska Zespołu Szkół w Daszewicach”, którego koszt  to 96.825,60 zł. Drugie w kolejności miejsce / 270 głosów/ przypadło projektowi z Rogalinka – „Wiejska OAZA w Rogalinku”, wycenionego na 87.175,00 zł. Pełna lista projektów wraz z wynikami głosowania znajduje się poniżej.

Natomiast lista zadań zakwalifikowanych do realizacji  w ramach BOGM ostatecznie zmniejszyła się do trzydziestu. Są wśród nich zarówno projekty, które uzyskały największą liczbę głosów, jak również te, które mimo, iż mają mniejszą liczbę punktów, to i tak mieszczą się w puli środków przeznaczonych na dane sołectwo czy osiedle. Szczegóły znajdują się w zakładkach poniżej.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się zarówno w przygotowanie wniosków, jak i później w aktywizację społeczności lokalnej podczas głosowania. To nasz pierwszy Budżet Obywatelski, więc cieszy fakt, iż obywatele Gminy Mosina włączyli się w tę inicjatywę wskazując potrzeby swoich sołectw czy osiedli, a przypomnijmy, że do rozdysponowania mieli 1 202 915 zł. Zdecydowana większość tych środków zostanie w przyszłym roku przekształcona m.in. w miejsca spotkań dla mieszkańców, w place zabaw, siłownie zewnętrzne czy inne zadania o charakterze inwestycyjno-remontowym. (źródło: GCI w Mosinie)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj