Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | sobota, 23 kw., 2016 |

„DudaPomoc po Poznańsku” – bezpłatne porady

Hasło „DudaPomocy”, a więc  pomocy prawnej osobom w potrzebie, zostało sformułowane w czasie kampanii prezydenckiej przez Andrzeja Dudę. Spotkało się z pozytywnym przyjęciem przez Polaków krytycznie odnoszących się do źle funkcjonujących elementów wymiaru sprawiedliwości, a nierzadko wręcz przez niego pokrzywdzonych. Skalę problemu pokazuje niedawny sondaż telewizyjny, w którym 95procent uczestników negatywnie oceniło działanie polskich sądów, prokuratury, komorników, czyli szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości.


W piątek 8 kwietnia 2016 r., odbyła się konferencja prasowa w Poznaniu (w Biurze Poselskim B. Wróblewskiego), w której udział wzięli Andrzej Dera, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP i Bartłomiej Wróblewski, poseł na Sejm RP.

Bartłomiej Wróblewski

Bartłomiej Wróblewski

„DudaPomoc po Poznańsku” jest inicjatywą lokalną zainspirowaną hasłem z kampanii prezydenckiej. Działa w Poznaniu i Powiecie Poznańskim. Działalność koncentruje się na interwencji, a w szczególności na udzielaniu wsparcia w sprawach, gdzie widoczna jest krzywda ludzka i niesprawiedliwe traktowanie przez organy stosujące prawo. Celem jest również niesienie pomocy osobom, które z przyczyn ekonomicznych nie mogą skorzystać z płatnych usług profesjonalnych pełnomocników procesowych. Wszystkie sprawy są rejestrowane oraz analizowane pod kątem możliwości udzielenia natychmiastowej pomocy, a osoba zgłaszająca uzyskuje wskazania dotyczące możliwości dalszego postępowania w sprawie.

DudaPomoc po Poznańsku

DudaPomoc po Poznańsku

Porady udzielane są bezpłatnie. Inicjatywa oparta jest o zasadę wolontariatu, a więc dobrowolnej i bezpłatnej pracy świadczonej bezinteresownie przez radców prawnych, adwokatów oraz doktorów prawa. Powstała z inicjatywy posła Bartłomieja Wróblewskiego, a biura działają w Poznaniu i Powiecie Poznańskim przy jego biurach poselskich. Obecnie działa sześć takich punktów: w Poznaniu, Buku, Koziegłowach, Luboniu, Swarzędzu oraz Tarnowie Podgórnym. „DudaPomoc po Poznańsku” ma charakter społeczny i nie korzysta ze wsparcia finansowego instytucji publicznych.

Drugim projektem, w ramach którego wspieramy mieszkańców Poznania i Powiatu Poznańskiego jest „Dasz Radę. Doradztwo dla poszukujących pracy”. Jest to odpowiedź na trudności w znalezieniu (satysfakcjonującej) pracy, które dotykają wielu z poznaniaków. Celem doradztwa jest ukierunkowanie osób szukających zatrudnienia, w następujących formach: (1) jak się przygotować i gdzie szukać pracy, (2) jak napisać CV i list motywacyjny, (3) jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Porady udzielane są bezpłatnie. Działa w oparciu o zasadę wolontariatu, a więc dobrowolnej i bezpłatnej pracy świadczonej bezinteresownie przez profesjonalnego headhuntera i specjalistę z zakresu rekrutacji.

Więcej informacji dotyczących „DudaPomocy po Poznańsku” oraz „Dasz Radę. Doradztwa dla poszukujących pracy” na: www.bartlomiejwroblewski.pl oraz www.fb.com/DudaPomocPoPoznansku.

Biuro Poselskie Bartłomieja Wróblewskiego, Św. Marcin 43 (w bramie), 61-806 Poznań

Kontakt: biuro@bartlomiejwroblewski.pl, 537-536-194

Andrzej Duda

Andrzej Duda

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.3/10 (Głosujących: 14)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo