Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 3 sie, 2016 |

Koncertowe urodziny

W dniach 20 i 21 czerwca bieżącego roku w Puszczykowie odbyły się Koncerty Finałowe uczniów Instytutu Muzycznego Via Artis wieńczące szósty rok działalności. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowało prawie siedemdziesięciu wykonawców, zarówno instrumentalistów, jak i wokalistów.

Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność wysłuchać utworów muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej. Zabrzmiały kompozycje wokalne oraz instrumentalne w aranżacji na pianino, gitarę, skrzypce i saksofon. W repertuarze znalazły się kompozycje Fryderyka Chopina, Jana Sebastiana Bacha, Johna Williamsa, Vangelisa, Jerzego Wasowskiego i wielu innych. Niezwykle interesująco zaprezentowały się uczennice klasy śpiewu prowadzonej przez Barbarę Tritt i Annę Dwoskinę. Młode artystki swoje umiejętności zaprezentowały także wcześniej podczas koncertu charytatywnego w Poznaniu zorganizowanego przez Fundację Mam Marzenie.

Gościem specjalnym podczas poniedziałkowego koncertu był perkusista zespołu Old School Rockers, Łukasz Dąbrowski. Warto zaznaczyć, że od września bieżącego roku poprowadzi on w Instytucie klasę perkusji. Dodatkowym walorem wieczoru stała się ciekawa aranżacja utworu Beverly Craven ‘Promise me’ w wykonaniu nauczycieli Instytutu, Michaliny Kwiatkowskiej i Hanny Piasnej-Kaczmarek.

Kolejny koncert odbędzie się w grudniu tego roku, na który wszystkich już dziś serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do śledzenia  facebooke  oraz strony internetowej Instytutu http://www.viaartis.pl/

via artis instytut muzyczny logo

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj