Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | czwartek, 28 lip, 2016 |

Przystanek – wakacje

Gmina Mosina posiada wiele atrakcyjnych miejsc. Do takich należy znane już wszystkim Pożegowo, z wieżą widokową, gliniankami i pięknym terenem wokół, odwiedzanym przez turystów, wędkarzy, biegaczy, rowerzystów i całe rodziny. Jest to miejsce, gdzie można przystanąć na chwilę, by złapać oddech przed dalszym etapem wędrówki, lub też zatrzymać się na dłużej, spędzając dzień na przykład na pikniku z rodziną.

Trwają wakacje, a jest to szczególny czas wypoczynku i oderwania od codziennych obowiązków. Upalny, lipcowy dzień był doskonałym momentem do rozpoczęcia lata w sposób aktywny i jednocześnie bardzo atrakcyjny. Zadbał o to Mosiński Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, zapraszając na otwarcie sezonu na gliniankach.

Występy dzieci na plaży na Gliniankach

Występy dzieci na plaży

Od samego początku i tak już gorącą atmosferę rozgrzały jeszcze bardziej latynoskie rytmy Salsation, zajęć, których nazwa pochodzi od połączenia słów „salsa” i „sensation”, rozumianych nie tylko jako styl tańca, ale także jako mieszanka różnych stylów, rytmów i kultur. Zaraz potem uczestnicy mogli spróbować swych sił w zajęciach Cross Train – intensywnym treningu wymagającym wytrzymałości, zwinności, dobrej koordynacji i szybkości. Treningi poprowadzili instruktorzy z Adrenalina Fitness, zachęcając do zabawy także najmłodszych. Warto dodać, że z oferta Adrenaliny Fitness (jako jednego z działających z Mosinie klubów fitness) jest o wiele bogatsza i z pewnością każdy, kto zdecyduje się przyjść na zajęcia, znajdzie tam coś dla siebie.

Pokazy flyboard na gliniankach w Mosinie

Pokazy flyboard na gliniankach

Lato to także sezon intensywnego korzystania z kąpieli w jeziorach i innych zbiornikach wodnych. Od 1 lipca na gliniankach nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy, natomiast podczas otwarcia sezonu ciekawym akcentem był pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy, przygotowany przez strażaków z OSP w Nowinkach. Tutaj skupiono się na udzielaniu pomocy tonącemu.

kąpielisko na gliniankach

kąpielisko na gliniankach w Mosinie

Organizatorzy nie zapomnieli także o dzieciach i ich rodzicach oraz wspólnej zabawie dla nich – tutaj idealną propozycją okazała się być chusta KLANZY, niezawodny element wielu zabaw. Miłośnicy piłki plażowej mogli natomiast rozegrać mecz siatkówki. Dodajmy, że boisko do siatkówki wraz z wyposażeniem dostępne jest na plaży przez całe wakacje, zatem – jeśli ktoś ma ochotę na tę formę spędzania wolnego czasu – nic prostszego: wystarczy przyjść na glinianki. Ciekawą propozycję przygotował także Kreatywny Domek – sklep, cafe, zapraszając do udziału w grach planszowych. Zresztą, nie poprzestali na tym, ich oferta wakacyjna jest bardzo bogata – „Pędzące Żółwie” znane są każdemu, kto śledzi wszelkie aktywności Kreatywnego Domku, turnieje gier planszowych cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a lody smakują naprawdę wyśmienicie!

Podsumowując, podczas otwarcia sezonu na gliniankach atrakcji nie brakowało i nie sposób wymienić wszystkich. Z większości z nich można skorzystać w dalszym ciągu, mało tego – dla miłośników filmu przygotowane zostało kino plenerowe, a trzeba przyznać, że propozycja seansu w pięknej pożegowskiej scenerii brzmi naprawdę fantastycznie.
Sezon wakacyjny w pełni, korzystajmy zatem z dobrodziejstw natury oraz różnorodnych, dostępnych w naszej gminie propozycji spędzania wolnego czasu. Wszak lato to najczęściej czas odpoczynku, zregenerowania sił, zatrzymania się. Zatem – zróbmy sobie przystanek. Przystanek Glinianki lub inny. Niech to będzie nasze miejsce i nasz czas na głębszy oddech – by na nowo lub jeszcze bardziej poczuć piękno otaczającego nas świata.

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Skomentuj