Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Marta Mrowińska | wtorek, 3 lip, 2018 | komentarzy 5

Lipcowy numer Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej już w sprzedaży!

Z przyjemnością informujemy, że lipcowe wydanie Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej już od dzisiaj można nabyć w punktach sprzedaży i siedzibie redakcji. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Wakacje to długo wyczekiwany czas – dla uczniów są to dwa miesiące beztroski, radości, odpoczynku, a dla pracujących – czas urlopów i oderwania się od obowiązków. W numerze pojawia się zatem kilka wakacyjnych tematów.

Zapraszamy nad wodę – w naszej okolicy mamy kilka miejsc, gdzie można bezpiecznie korzystać z kąpieli. Przedstawiamy ich listę i zachęcamy do spędzania czasu w tej właśnie formie. To nie wszystko – dla tych, którzy zdecydowali się na wakacje w domu mamy bogatą ofertę miejsc do zwiedzania w najbliższej okolicy. Jest ich naprawdę sporo – zerknijcie i korzystajcie, a z pewnością nie będziecie narzekać na nadmiar wolnego czasu!

W naszej gminie nie brakuje miejsc z ciekawą i bogatą historią. Jedną z takich miejscowości jest Rogalinek, który, jak wiemy, w tym roku obchodzi swoje 750-lecie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że wieś ta słynęła kiedyś z… wikliniarstwa. Z rzeszy mieszkańców pozostało tylko kilkoro trudniących się wikliniarstwem do dnia dzisiejszego. Odwiedziliśmy ich w domach, obserwując ich warsztat pracy, słuchając opowieści o wiklinie i poznając tajniki wikliniarskiego, trudnego rzemiosła. Niesamowite, ciekawe historie, opowiedziane przez ludzi z pasją!

Nieustannie poznajemy historię naszego regionu, odwiedzamy ciekawe miejsca, spotykamy ludzi. Zaintrygowani znajdującym się nieopodal cmentarza w Krośnie krzyżem położonym wśród bzów i starych sosen postanowiliśmy zapytać Państwa o jego historię. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się poznać losy tego miejsca i ludzi z nim związanych – a wszystko wskazuje na to, ze są wśród nas mieszkańcy, którzy dbają, by pamięć ta nie zaginęła…

Początek lata to czas festynów, spotkań na świeżym powietrzu, pikników i biesiadowania. Zachęcamy do spotykania się, wspólnego odpoczynku, rozmów przy lodach i kawie, zwyczajnego bycia razem – bez pośpiechu, patrzenia na zegarek, układania w głowie planu dalszych obowiązków. Wakacje, lato sprzyjają temu, by zatrzymać się i na jakiś czas spojrzeć na świat oczami dziecka, z radością, ciekawością, spokojnie. Zyskamy wówczas nie tylko relacje z drugim człowiekiem, ale także poczujemy, ze naprawdę odpoczywamy, a po takim wypoczynku nasze ciało i umysł będą gotowe na nowe wyzwania.

Życzymy Państwu dobrego, letniego czasu i serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego numeru gazety! Można ją nabyć teraz także w sklepie „Gziczek” w Mosinie, który dołączył do naszych punktów sprzedaży!

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Wasze komentarze (5)

 • jacek m
  wtorek, 3 lip, 2018, 23:17:30 |

  rozmowa z komendantem ciekawe o czym…gość jeździ i na siłę ładuje mandaty…dno dna…

 • Gość
  środa, 4 lip, 2018, 8:47:58 |

  Uderz w stół, a nożyce się odezwą… Ile mandatów dostałeś? Tak cię to boli?

 • Gość
  środa, 4 lip, 2018, 10:20:11 |

  Za dużo mandatów , za mało pouczeń !

 • Gość
  środa, 4 lip, 2018, 10:49:37 |

  Pogadanki są w szkole, w domu i w kościele. Na ulicach są nieskuteczne więc jestem za karaniem. Nie jest też tak, że od razu „leci” mandat. Wiele razy widziałem, że są także pouczenia.
  Tak trzymać komendancie.

 • Marcin
  środa, 4 lip, 2018, 13:22:34 |

  Nigdy nie byłem zwolennikiem SM ale trzeba przyznać, że ostatnio ruszyło na lepsze – coś jest robione. W końcu! I aby tak zostało.

Skomentuj