T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Marta Mrowińska | czwartek, 13 kwi, 2017 | komentarze 2

Na Wielkanoc…

Wiosna. Wielkanoc. To zawsze kojarzy nam się z życiem, radością, nadejściem czegoś nowego. Dla chrześcijan jest to czas rozważania największej tajemnicy wiary – paschalnego przejścia Chrystusa ze śmierci do życia. Czas, który wprowadza nas w tajemnicę zwycięstwa życia nad śmiercią, łaski nad grzechem, miłości nad nienawiścią, Boga nad mocami zła.

W tym szczególnym, świątecznym czasie życzymy Wam, drodzy Czytelnicy, by w Waszych domach zagościła radość, pojednanie i miłość. Byśmy wszyscy potrafili spojrzeć na siebie nawzajem i otaczającą nas rzeczywistość przychylnie: z ciekawością, otwartością, przyjmując to, co niesie nam każdy dzień. Z pewnością doświadczamy także trudnych i bolesnych chwil. Niech w takich momentach nigdy nie opuszcza nas nadzieja. Ta nadzieja bierze się z przesłania płynącego z tych świąt, że nie umiera się na zawsze i że ze śmierci rodzi się życie. „Teraz wszystko jest napełnione światłością: niebiosa, ziemia, a nawet piekło” (z jutrzni paschalnej w rycie bizantyjskim). Wielkanoc, wiosna – to życie. Żyjmy zatem ciesząc się każdym dniem i dostrzegając to, co piękne wokół nas.

Redakcja

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Wasze komentarze (2)

  • Adam
    piątek, 14 kwi, 2017, 16:34:22 |

    Wesołych świąt wielkanocnych!

  • Jp
    sobota, 15 kwi, 2017, 23:53:39 |

    I smacznego jajka

Skomentuj