Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Marta Mrowińska | poniedziałek, 1 maj, 2017 | komentarzy 9

Sezon na ryby „U Macieja”

Rozpoczyna się sezon wędkarski, przedstawiamy zatem atrakcyjną propozycję zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych wędkarzy.

Łowisko wędkarskie w Krośnie

Łowisko „U Macieja” to starannie przygotowany i bogato zarybiony akwen o głębokości około 5 metrów, znajdujący się w Krośnie k. Mosiny na działce o powierzchni 2,5 ha. Dodatkowym atutem jest położenie w pobliżu Wielkopolskiego Parku Narodowego, którego krajobraz można podziwiać z łowiska.

Łowisko "U Macieja" w Krośnie

Łowisko „U Macieja” w Krośnie

Łowisko jest bardzo przyjazne zarówno dla wędkarzy jak i ich rodzin, przyjaciół i innych osób towarzyszących. Atrakcji do wypoczynku nie brakuje: można tu rozpalić ognisko (jest specjalnie do tego wyznaczone miejsce), grilla, a jeśli planujemy spędzić na łowisku całą noc – także rozbić namiot. Miłośnicy czworonogów również znajdą tu miejsce dla siebie ze swoimi ulubieńcami – właściciele łowiska przychylnym okiem patrzą na wędkarzy, którzy chcą tu przebywać z psami. Nie dziwi to, ponieważ „psim gospodarzem” miejsca jest tutaj suczka Emi – owczarek niemiecki, przyjaźnie witający wszystkich gości. Na terenie łowiska organizowane są także zawody wędkarskie i imprezy integracyjne w formie zawodów.

Łowisko "U Macieja" w Krośnie

Łowisko „U Macieja” w Krośnie

Łowisko U Macieja w Krośnie - pies

Łowisko U Macieja w Krośnie – pies

Z tak wielu atrakcji można skorzystać za przystępną cenę. Godzina wędkowania na dwie wędki kosztuje zaledwie trzy złote i po sześciu godzinach każda kolejna jest już bezpłatna. Dodatkowo, opłatę ponosi tylko wędkarz, zaś pozostali uczestnicy mogą wypoczywać na łowisku bez dodatkowych kosztów. Miłośnicy nocnego wędkowania płacą 15 złotych za noc i mogą wędkować od czerwca w weekendy: z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Złowioną rybę można wypuścić z powrotem do wody lub kupić i zabrać ze sobą. Istnieje też możliwość zakupu świeżej ryby – jest to zatem dobre miejsce dla nie wędkujących smakoszy ryb.

Łowisko "U Macieja" w Krośnie

Łowisko „U Macieja” w Krośnie

W ubiegłym roku łowisko przechodziło bardzo trudny okres. Padło około 800 kilogramów największych ryb: karpie, szczupaki, sumy, jesiotry. Przyczyną była najprawdopodobniej gromadząca się od dłuższego czasu nie wykorzystywana przez wędkarzy i wrzucana do wody zanęta. Do tego panująca wówczas wysoka temperatura i nieruchome powietrze spowodowały nagłe tąpnięcie dna i brak dostępu tlenu dla ryb. W krótkim czasie zniweczone zostało czternaście lat pracy. Z pomocą przyszli między innymi strażacy z OSP w Puszczykowie i dzięki natlenianiu wody udało się uratować część ryb. W tym sezonie łowisko zostało ponownie zarybione. Obecnie znajdują się tutaj jesiotry (do 5 kg), karpie (do 8 kg), leszcze (do 3 kg), a także szczupak i lin.

Łowisko "U Macieja" w Krośnie - wiata

Łowisko „U Macieja” w Krośnie – wiata

Łowisko istnieje od czternastu lat i wiele osób przyjeżdża tu od samego początku, pomagając niejednokrotnie w jego utrzymaniu. Obecnie na wyposażeniu są podbieraki i inny sprzęt do ochrony ryb, co pozwala na ciągłe podnoszenie standardu miejsca i ochronę hodowanych tutaj ryb.

Łowisko otwarte jest przede wszystkim na Poznań i Wielkopolskę, ale zachęcamy do korzystania z jego oferty osoby z całej Polski, które poczują się zainteresowane prezentowanymi tutaj propozycjami.

Pies - Łowisko "U Macieja" w Krośnie - wiata

Patronat nad łowiskiem sprawują „Wiadomości wędkarskie”.

O łowisku ostatnio pisała też ekipa skocznaryby.pl

Serdecznie zapraszamy do spędzania wolnego czasu na Łowisku u Macieja.

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Wasze komentarze (9)

 • Jp
  wtorek, 2 maj, 2017, 11:18:00 |

  Bardzo klimatyczne miejsce. Byłam tam w zeszłym sezonie ze znajomymi. Panowie siedzieli z wędkami a panie mogły upajac się przepięknymi widokami. POLECAM

 • czarna kawa
  środa, 10 maj, 2017, 22:06:43 |

  Super miejsce gorąco polecam wszystkim wędkarzom !

 • Witek
  środa, 10 maj, 2017, 22:14:08 |

  Super artykuł, w sezonie poproszę o informację z łowienia tam
  I czemu tak mało artykułów o tej tematyce….?

 • Wędkorz
  czwartek, 11 maj, 2017, 10:54:18 |

  Super temat, chciałbym więcej takich na łamach gazety :)

 • Oleksander
  środa, 17 maj, 2017, 9:35:43 |

  Moje ulubione Łowisko :)

 • Mag
  czwartek, 18 maj, 2017, 21:17:12 |

  Świetne miejsce również na odpoczynek podczas wycieczek rowerowych :)

 • JKW
  wtorek, 23 maj, 2017, 11:14:12 |

  Albo podczas wycieczki kajakowej kanałem mosińskim :)

 • sobota, 18 mar, 2023, 23:33:37 |

  Super miejsce….brak brań…brak wszystkiego co powinno zadowolić najwytrwalszego wędkarza. OPINIE Z dupy wzięte!kolesiostwo i tyle w temacie. Nie polecam!lepiej sobie posiedzieć przy własnym basenie rozkładznym.

  • Rybak
   czwartek, 4 maj, 2023, 19:36:59 |

   Nareszcie konkretne informacje dotyczące funkcjonowania łowiska:
   1,2 i 3 maja łowisko będzie już czynne od 6.00 do 20.00, a póżniej, do końca miesiąca, tylko w piątki,soboty i niedziele.
   Kontakt telefoniczny: 667342199 oraz poprzedni numer łowiskowy,tj.696417498.
   Szczegółowe informacje dotyczące m.in. cennika poda już nowy właściciel.
   Życzymy wędkarskich sukcesów oraz niezmiennego zadowolenia i radości z pobytu na łowisku,które zmieniło tylko właściciela,reszta bez zmian, a może nawet okaże się lepsza…

Skomentuj