T-Roc Salon VW Berdychowski Stary Browar - dziecięca radość na święta
Redakcja GMP | czwartek, 8 lis, 2018 | komentarze 2

Transport chłodniczy i mroźniczy – czym się charakteryzuje?

Firmy transportowe są przygotowane do świadczenia usług na najwyższym poziomie, również w przypadku produktów, które muszą być przewożone w specyficznych warunkach. Gdy niezbędne jest przetransportowanie towaru wymagającego niskich temperatur, najlepiej skorzystać z usług firmy, która dysponuje w tej kwestii doświadczeniem i odpowiednio przystosowaną flotą. Jak przebiega transport towarów w niskich temperaturach?

Jakie rodzaje produktów muszą być przewożone w niskich temperaturach?

Niektóre towary nie wymagają szczególnych warunków przewozowych, ale istnieją też takie, w przypadku których temperatura odgrywa kluczową rolę, aby nie uległy uszkodzeniu lub zepsuciu. Warzywa, owoce i wiele produktów spożywczych wymaga, aby został zastosowany transport chłodniczy. Stałej i stosunkowo niskiej temperatury mogą wymagać również niektóre farmaceutyki, kosmetyki oraz preparaty chemiczne. Firmy przewozowe są przygotowane również na przewóz tak delikatnych produktów jak kwiaty, które wymagają nie tylko niskich temperatur, ale również odpowiedniego ułożenia, aby nie uległy zniszczeniu po drodze. Konieczne jest przestrzeganie najwyższych norm jakościowych. Dobra organizacja pracy i całej logistyki również odgrywa kluczową rolę. Dzięki temu wszystkie produkty, niezależnie od wymogów transportowych, docierają do wyznaczonego punktu w idealnym stanie.

Jaką temperaturę można zapewnić podczas transportu?

Nie wszystkie specyficzne produkty wymagają przewożenia w niskich temperaturach, niektóre muszą po prostu pozostawać w środowisku o określonej, ale dodatniej temperaturze. Dlatego transport mroźniczy i chłodniczy to jedynie część tzw. transportu w temperaturze kontrolowanej. Kierowcy z odpowiednim doświadczeniem wiedzą, jak zapewnić stałą temperaturę w przestrzeni ładunkowej podczas całej drogi bez względu na to, czy transport odbywa się na drogach krajowych czy też międzynarodowych. Posiadana wiedza sprawia, że nawet na długiej trasie potrafią zadbać o konieczną stałą temperaturę. Naczepy specjalistycznych firm transportowych są dostosowane do przewozu produktów w temperaturach między -25°C a +25°C. Jednak nie każda naczepa jest przystosowana do ustawiania odpowiednich temperatur, dlatego do transportu w temperaturze kontrolowanej trzeba wybierać firmy, które mają tabor adekwatny do potrzeb. Ekspertów w dziedzinie transportu chłodniczego i mroźniczego można szukać tutaj: www.dasko.com.pl. Pojazdy są zaopatrzone w elektroniczny rejestrator temperatury. Rejestr temperatury można wydrukować. Dodatkowo lokalizację transportu można śledzić dzięki systemowi GPS.

Różne produkty, różne temperatury i jeden transport – czy to możliwe?

Zdecydowanie tak. Wyspecjalizowany tabor składa się z naczep wyposażonych w ściany grodziowe, dzięki którym w każdej wydzielonej przestrzeni może być utrzymywana inna temperatura. Można je wyjmować i wkładać, organizując przestrzeń w dogodny sposób.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Julka95
    wtorek, 1 sty, 2019, 16:30:30 |

    Ciekawy wpis, mój ojciec zajmował się transportem towarów wymagających chłodzenia, więc wiem jak to działa, ale normalnie ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Fajnie, że gazeta wrzuca różnorodne posty, nie tylko o bieżących wydarzeniach, ale także na inne tematy takie jak ten, czy post o przelewach międzynarodowych.

  • Dawid95
    środa, 9 sty, 2019, 15:46:05 |

    Bardzo pomocny artykuł. Czegoś takiego właśnie szukałem.

Skomentuj