Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | środa, 18 wrz, 2019 |

Czy warto znać i uczyć się Excela?

Wśród firm poszukujących narzędzi do zarządzania danymi i ich gromadzenia wciąż najbardziej popularne są arkusze kalkulacyjne i tylko nieliczne firmy korzystają z innych rozwiązań nie zapominając jednak o klasycznych rozwiązaniach. Microsoft Excel jest najbardziej popularnym narzędziem tego typu i pozwala na zapewnienie operacji również w aspektach zaawansowanych gdzie dane mają kluczowe znaczenie a operacje na nich są niezbędnym elementem ich gromadzenia.

Szkolenia obejmujące tego typu elementy jak formuły to dopiero początek realizacji ścieżki szkoleniowej, gdzie poza odpowiednimi poleceniami i operacjami na danych istnieje możliwość wykorzystania makr i języka programowania opartego na Visual Basic czyli VBA. Te możliwości są uzupełnione o środowiska umożliwiające rozbudowanie możliwości dla celów biznesowych w tym użycie narzędzi do Business Intelligence do analizy danych i prezentowania wyników operacji na danych.

Szkolenia firmowe

Każda ścieżka szkoleniowa realizowana przez profesjonalistów i firmy szkoleniowe o ugruntowanej pozycji na rynku powinny umożliwiać zdobycie wiedzy w tych aspektach realizując je zarówno w formie dziennej jak i weekendowej. Są to także szkolenia zamknięte dla firm, które chciałyby uczestniczyć w sposób zindywidualizowany dbając o potrzeby danego klienta czy firmy, która organizuje szkolenie dla swoich pracowników. Kurs Excel tego typu może trwać kilka dni a w przypadku pełnej ścieżki nawet kilka tygodni zarówno w formie otwartych szkoleń dostępnych dla wszystkich w określonym terminie jak i zamkniętych dedykowanych dla danej firmy.

Szkolenie z programu Excel wymaga ugruntowanej wiedzy i jest przeznaczone zarówno dla pracowników szczebla spoza działów informatycznych jak i dla samych informatyków, którzy są zaznajamiani z elementami pozwalającymi na zaprogramowanie i dostosowanie środowiska programu Microsoft Excel do potrzeb pozostałych pracowników lub firm zlecających dostosowanie narzędzi Microsoft do indywidualnych potrzeb. Zdobycie tak profesjonalnej wiedzy i umiejętności jest bardzo korzystne dla osób poszukujących pracy w zawodzie i przeglądając oferty pracy trudno już spotkać ofertę, która w wymaganiach nie posiadałaby noty o konieczności znajomości choćby podstaw znajomości programu Microsoft Excel.

Program Microsoft Excel dzięki swojej uniwersalności pozwala na zapoznanie z jego podstawami każdej osobie a możliwości, które daje często nie są w pełni wykorzystywane co naraża firmę na straty w związku z brakiem znajomości przez pracowników skrótów i uproszczeń przyspieszających pracę z tym narzędziem, które jest absolutnym „must have” każdej firmy przechowującej dane. Dlatego każda forma szkolenia dostępna w profesjonalnych instytucjach jest niezbędna do poszerzenia i ugruntowania wiedzy pracowników, którzy operacje wykonywane w arkuszach kalkulacyjnych nie powinny stanowić dla nich żadnej trudności i każda osoba na rynku pracy powinna mieć choćby podstawową wiedzę na temat funkcji, które ten komponent pakiet Microsoft Office zawiera.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj