T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | wtorek, 5 lut, 2019 | 1 Komentarz

Jak często ludzie oświadczają się w walentynki?

Oświadczyny to dzień równie ważny zarówno dla mężczyzny, jak również dla jego wybranki. Z tego też względu każdy pragnie, aby odbyły się one w taki sposób, który wywoła jedynie pozytywne emocje oraz zapadnie w pamięć na długie lata. Chcąc zapewnić niezapomnianą moc wrażeń, wielu mężczyzn decyduje się na niestandardowe i wyszukane, a czasem nawet odrobinę szalone pomysły, na organizację dnia, w którym poproszą o rękę swoją partnerkę.

Coraz częściej organizują oni zaręczyny podczas pobytów w zagranicznych, odległych kurortach, wykorzystując piękne widoki lub uroki i klimat architektoniczny miejsc, do których podróżują. Inna grupa osób szczególną uwagę przykłada do daty, kiedy nastąpić mają zaręczyny. Wiele z nich rozważa, czy odpowiednim pomysłem będzie oświadczenie się ukochanej osobie w walentynki. Pomysł ten ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Pomimo tego, zaręczyny w walentynki wcale nie należą do wyjątków i każdego roku decyduje się na nie pewna liczba mężczyzn.

walentynki oświadczyny

walentynki oświadczyny

Kiedy najczęściej oświadczają się mężczyźni?

Każdego roku wybrani naukowcy oraz przedstawiciele prywatnych podmiotów prowadzą badania i sondaże, których celem jest udzielenie odpowiedzi na pytanie, jaki jest najpopularniejszy dzień na zaręczyny. I choć wydawać by się mogło, że wyniki badań powinny być proste do przewidzenia, powtarzające się rokrocznie rezultaty wcale nie odpowiadają bowiem schematom utartym w polskim społeczeństwie. Wbrew obiegowej opinii, najpopularniejszą datą wręczania pierścionków zaręczynowych wcale nie są walentynki. Święto zakochanych każdego roku dość wyraźnie ustępuje Świętom Bożego Narodzenia. To właśnie w tym okresie największa liczba mężczyzn decyduje się poprosić o rękę swoją partnerkę. Na trzecim miejscu, zaraz za walentynkami, plasuje się kolejny dzień związany z Bożym Narodzeniem, mianowicie – wigilia tych świąt. Dopiero na dalszych miejscach znaleźć można inne, charakterystyczne dla polskiej kultury święta i dni wolne. Zbierając wszystkie dane zbiorczo dojść można z kolei do wniosku, że praktycznie co drugie zaręczyny przypadają w okresie pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem.

Zobacz: Czy lepiej zaręczyć się w domu czy podczas wyjazdu?

Czym różnią się pomiędzy sobą pierścionki zaręczynowe?

Równie ważne, co wybór odpowiedniej daty oraz scenerii, pozostaje dobranie odpowiedniego modelu pierścionka, który podaruje się w prezencie ukochanej osobie. Wybór pomiędzy setkami różniących się często jedynie detalami pierścionków przyprawić może o ból głowy każdego mężczyznę. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą zawsze pracownicy zakładów oraz salonów jubilerskich, którzy służąc radą i doświadczeniem będą w stanie ograniczyć wybór potencjalnych pierścionków zaręczynowych do co najwyżej kilku modeli, najbardziej odpowiadających przedstawionym przez kupującego kryteriom. Oczywiście, poza samymi poradami sprzedawców, warto także kierować się preferencjami partnerki. W tym celu odpowiednio wcześniej powinno się skierować rozmowę na odpowiednie tory oraz dowiedzieć się, jak wygląda wymarzony pierścionek naszej ukochanej.

Zobacz szeroki wybór pierścionków w Auroria Diamonds.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Karol33
    środa, 6 lut, 2019, 22:42:59 |

    Znam parę takich przypadków osobiście. więc wydaje mi się, że to dość częsta opcja zaręczyn. :D

Skomentuj