Moniuszki otwarta dla ruchu!
Powoli kończy się modernizacja ulicy Moniuszki w Puszczykowie. Droga została już otwarta dla ruchu. Prezentujemy zdjęcia i szczegóły tej jakże ważnej dla mieszkańców inwestycji.
Modernizacja ulicy Moniuszki w Puszczykowie
W II połowie czerwca Puszczykowo ogłosiło przetarg na przebudowę ulicy Moniuszki na odcinku od ul. Dworcowej do granicy działki, na której zlokalizowany jest działający od maja market. W zakres prac weszła budowa kanalizacji deszczowej i wjazdy do znajdujących się na tym odcinku posesji. Zgodnie z projektem ulica Moniuszki na tym odcinku jest dwukierunkowa z wydzielonymi pasami skrętu na skrzyżowaniu.
Jezdnia na tym odcinku posiada szerokość 5,5 m., a nawierzchnia została wykonana z mieszanki mineralno-asfaltowej. W ramach inwestycji po jednej stronie ulicy wybudowano chodnik z kostki typu pozbruk o szerokości 2 metrów, a po drugiej (od strony marketu) budowana jest ścieżka rowerowa, na której będzie dopuszczony ruch pieszy.
Ścieżka sfinansowana została przez właściciela działki, na której zlokalizowany jest market w ramach umowy podpisanej z miastem. Ponadto właściciel działki przekazał 45 tys. zł na dobudowanie dodatkowego pasa ruchu dla skręcających z ul. Moniuszki w ul. Dworcową.
Na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Moniuszki została też zmieniona organizacja ruchu. Przystanek autobusowy dla linii 695 znajdujący się na ul. Dworcowej (tuż przed skrętem w ul. Moniuszki) został przeniesiony na ul. Moniuszki, a tuż przed nim zamontowano znak ograniczający prędkość do 40 km/h.
Wasze komentarze (11)
Nic tylko markety stawiać a lokalne sklepy zamykać. Ech szkoda słów.
A kto każe lokalne sklepy zamykać? Niech będą konkurencyjni, jeśli nie ceną to jakością towaru. Ludzie wybiorą portfelem kupując tu a nie tam.
Problem jest taki że w tych lokalnych często jest i drogo i towar kiepskiej jakości albo na granicy przydatności. Szkoda, ale sami sobie robią największą krzywdę.
Nie wiem czy zdjęcie jest aktualne, ale od strony marketu brakuje chodnika i trawa będzie tam jak widać na zdjęciu ciągle rozdeptywana.
Widoczny na zdjeciu pas ziemi pomiedzy trzema pasami ulicy i parkingiem ma być także zabetonowany, tam powstanie chodnik i ścieżka rowerowa.
Bezsensowny trzeci pas zabrał możliwość pozostawienia drzew, które tam rosły. Trzeba było o co apelowali mieszkańcy dosadzić między nimi krzewy, tak by powstał pas izolacyjny łagodzący mieszkajacym tak ludziom i tak trudna sytuację (nagromadzenie spalin).
Te markeciki są tam potrzebne jak kula u nogi..Pepco z śmieciowym towarem z Chin..Owszem teren był zaniedbany ale wystarczyło by go uporządkować.Nowy chodnik krzywy i koślawy.Wszystkie drzewa wycięte..a budynek markecików szpetny totalnie.
jak cie nie interesuje to nie musisz tam robić zakupów przecież
Można nie robić zakupów i nie robimy.
Czy rozwój Panie wie o tym, że nas, właścicieli domów obowiązują przepisy nakazujące pozostawienie 60% posesji, jako biologicznie czynną? Warto samemu wybrać się na Moniuszki i ocenić, jak to wygląda w dobie zmian klimatycznych i poszanowania zieleni, czyli sojusznika w oczyszczaniu powietrza.
Zaskakujące jest, że młodzi nie życzą sobie takiego rozwoju obawiajac sie o swoja przyszłość.
Ach ten sen z czasów komuny o Puszczykowie jako mieście dla „lepszych”… Brak skoncentrowanej zabudowy, 60% zielonej powierzchni, brak marketów, brak obwodnic, ograniczony ruch drogowy…
Czasy się zmieniły, ludzie też. Wymrze pokolenie bufonów i miasto się zmieni.
Szanowny panie „rozwój Panie” spróbował by pan taką szkaradę wybudować w jakimś alpejskim miasteczku..absolutnie niemożliwe.I nie mów mi pan że obskórny architektonicznie markecik jest rozwojem.
Dokładnie, co w tym złego, że mieszkańcy chcieliby zachować charakter miasta bez marktetów, hal i magazynów.
Mają prawo tego oczekiwać. Maja też prawo oczekiwać, że te uwzględniając oczekiwania mieszkańców ustrzegą budżet przed spadkiem wpływów z tytułu podatków. Ostatecznie jeśli jest demokracja, to rola suwerena powinna być duża w kształtowaniu miejsca w którym on żyje i funkcjonuje. Rola władzy jest służebna. Rolą radnych jest wspieranie suwerena w dochodzeniu jego praw i oczekiwań przed władzą wykonawczą, kontrola tej władzy oraz kształtowanie prawa lokalnego.