Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | piątek, 10 maj, 2019 | 1 Komentarz

PROCAM CUP 2019 w Mosinie

W maju br. rozpoczęła się trzecia edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego dla dzieci z małych miejscowości i wsi PROCAM CUP 2019. Organizatorem przedsięwzięcia jest firma PROCAM Polska we współpracy z BASF Polska, pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. 9 maja br. w Mosinie rozegrany został drugi turniej w tej edycji.


Formuła rozgrywek jest stała: odbywa się sześć turniejów eliminacyjnych z udziałem sześciu zespołów, zaś zwycięzcy turniejów regionalnych biorą udział w finale głównym, który w tym roku odbędzie się w Kołobrzegu.

PROCAM CUP 2019 - turniej w Mosinie

PROCAM CUP 2019 – turniej w Mosinie

Głównym celem jest wspieranie i rozwój sportowej pasji u dzieci już od najmłodszych lat, w dobrej atmosferze zabawy, sportowych zmagań i dostarczenie w ten sposób wielu niezapomnianych wrażeń.

PROCAM CUP 2019 - turniej w Mosinie

Do rywalizacji w Mosinie stanęło sześć zespołów: ze Śremu, Pogorzeli, Kaczanowa, Wałcza, Gostynia i Mosiny, ze szkół i klubów sportowych. Gra była zacięta i pełna emocji, a dodatkowo tego dnia pogoda postanowiła trochę utrudnić zawodnikom mecz – przez cały czas trwania turnieju było deszczowo i chłodno. Jednak, mimo niekorzystnych warunków, atmosfera przez cały czas była gorąca, a dobre nastroje dopisywały wszystkim.

PROCAM CUP 2019 - turniej w Mosinie

Zwycięzcą turnieju został zespół SP Wałcz, który jednocześnie awansował do finału w Kołobrzegu. Drugie miejsce zajęła drużyna SP6 Śrem, zaś na trzeciej pozycji znalazła się SP Pogorzela. Kolejne miejsca przypadły zespołom: FOX Kaczanowo, Kania Gostyń i Orlik Mosina. Serdecznie gratulujemy wspaniałej gry, sportowej rywalizacji i dostarczenia wielu emocji. Kolejne rozgrywki odbędą się 15 maja br. w Pyrzycach, zaś 16 czerwca – wspomniany finał w Kołobrzegu. (M.M.)

PROCAM CUP 2019 - turniej w Mosinie PROCAM CUP 2019 - turniej w Mosinie

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Wasze komentarze (1)

  • Jp
    poniedziałek, 13 maj, 2019, 10:25:35 |

    Super impreza. I tak dzieci powinny spędzić wolny czas. Czyli na powietrzu, ze znajomymi, z dobrą zabawą i z dala od komputerów i telefonów. Gratulacje chłopaki.

Skomentuj