Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Czytelnicy GMP | niedziela, 5 maj, 2013 |

Ponad 700 tancerzy w Mosinie – X Turniej taneczny w Mosinie

28 kwietnia 2013r. Hala Mosińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSIR) była miejscem największej pod względem liczebności imprezy rekreacyjno – sportowej, która z pewnością zapisze się na długo w jej już 17-letniej historii. W X jubileuszowym Otwartym Turnieju Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów wzięło udział ponad 700 tancerzy, rywalizujących w czterech kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach tanecznych.

X Turniej taneczny w Mosinie

Do zawodów przystąpiło 55 formacji i 120 solistów. Uczestnicy turnieju zjechali do Mosiny z różnych miast Wielkopolski oraz całej Polski. Swoich przedstawicieli mieli także gospodarze. Imprezę prowadził znany z „Bitwy na głosy” Vito WS, a uczestnicy turnieju byli poddani ocenie profesjonalnego międzynarodowego jury pod przewodnictwem Abby’ego Aouragh z Maroka – twórcy choreografii między innymi dla DJ Bobo. Współpracował  również przy największych niemieckich produkcjach telewizyjnych, takich jak Thomas Gottschalk, Bravo Supershow, Top of the Pops, Arabella, Markus Schenkenberg, The Dome, Club Rotation. Pracował także dla programów: Viva, MTV i wielu innych.

turniej tańca w Mosinie

turniej tańca w Mosinie

Organizatorzy turnieju

Organizatorami turnieju byli: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mosinie, Gimnazjum Nr 1 w Mosinie, Zespół Szkół w Mosinie, UKS Mosińska Jedynka oraz OSiR w Mosinie.

Wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do pomocy w zorganizowaniu tego wielkiego tanecznego święta w Mosinie organizatorzy składają serdeczne podziękowania.(org)

Imprezę sponsorowały firmy TOSMAK, REN MAC, HANNA PISKORSKA, ART – MIK.

turniej tańca w Mosinie - publiczność

turniej tańca w Mosinie – publiczność

Skomentuj