Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | sobota, 4 maj, 2019 | komentarze 3

Tragiczny wypadek na A2 w rejonie Lubonia

Autostrada A2 w stronę Warszawy jest zablokowana po śmiertelnym wypadku Tira z samochodem osobowym do jakiego doszło dzisiaj w rejonie Lubonia. Zginęły dwie osoby. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

Wszyscy poszkodowani to pasażerowie samochodu osobowego. Do wypadku doszło krótko przed południem. Strażacy otrzymali zgłoszenie o godz. 11.27.

– Jedna osoba wskutek zderzenia zginęła od razu, druga była reanimowana. Bez skutku. Trzecią przewieziono do szpitala. – informują strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

wypadek na A2 fot. Luboni.pl

wypadek na A2 fot. Luboni.pl

Jak informują strażacy z OSP Luboń dojazd do zdarzenia był utrudniony z powodu braku utworzenia tzw. korytarza ratunkowego. Kierowca w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Do dwóch pozostałych pasażerów konieczne było zrobienie dostępu za pomocą ciężkiego sprzętu hydraulicznego. Zanim wydostano pasażera z tylnej kanapy przystąpiono do reanimacji. W przypadku drugiego pasażera stwierdzono zgon. Reanimacja trwała ponad 40 minut. Niestety mimo starań ratowników nie udało się uratować poszkodowanej, stwierdzono drugi zgon. Kierowca ciężarówki również został przetransportowany do szpitala.

Zderzyły się jadące w tym samym kierunku samochód osobowy z ciężarówką. W wyniku tego wypadku zginęły dwie pasażerki samochodu osobowego, trzecia osoba z tego samochodu, czyli mężczyzna-kierowca, została zabrana do szpitala. Na miejscu działają jeszcze służby ratunkowe – mówi Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Na Autostradzie A2 utworzył się kilkukilometrowy korek sięgający za węzeł Poznań Komorniki. Policjanci kierują ruch w stronę miasta aby ominąć zablokowany fragment autostrady.

Akcja służb na autostradzie cały czas trwa. Przyczynę wypadku ustalają policjanci.

źródło: luboni.pl

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • kierowca
  sobota, 4 maj, 2019, 13:46:15 |

  Radzę unikać A2 i pobliskich węzłów – wszystko stoi!

 • Piotr
  niedziela, 5 maj, 2019, 11:47:37 |

  Ja radzę w ogóle unikać autostrady.W zamian za bardzo wysoka cenę otrzymujemy pełen pakiet problemów.

 • Anonimka
  poniedziałek, 13 maj, 2019, 19:55:21 |

  Autostradami i to niestety nie w Polsce…

Skomentuj