Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Natalia Galus | piątek, 22 mar, 2019 | 1 Komentarz

XVI Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2019

Już 31 marca 2019 roku będziemy świadkami XVI edycji Turnieju Formacji Tanecznych! Dodatkowym atutem tegorocznego wydarzenia pozostaje nowa i bardzo atrakcyjna lokalizacja. Mowa oczywiście o Hali Sportowej, zlokalizowanej przy ulicy Krasickiego 16 w kulturalnym sercu miasta Mosiny i okolicy. Dzięki nowoczesnemu kompleksowi sportowo-rozrywkowemu miłośnicy tańca z pewnością nie będą mogli narzekać na brak wrażeń i atrakcji.

XVI edycja Turnieju Formacji Tanecznych odbędzie się na zasadach rozgrywek przeprowadzonych w kategoriach FORMACJE. Impreza jak do tej pory pozwalała na zaproszenie w szeregi miasta miłośników tańca z całej Polski. W bieżącym roku w imprezie tematycznej wezmą udział zespoły taneczne, składające się z 7 do 24 osób. Grupy, jakie zostały zgłoszone to reprezentacji licznych szkół, klubów, ośrodków kultury, szkół tańca, czy ośrodków sportu.

Turniej Tańca

Aby zwiększyć szansę na wyłonienie najbardziej utalentowanych grup tanecznych w zależności od stopnia zaangażowania, umiejętności i predyspozycji, rywalizacja odbywać się będzie w trzech, nieformalnych grupach wiekowych.

 • Zawodnicy w wieku do 11 lat (rocznik 2008 i młodsze).
 • Zawodnicy w wieku od 12 do 15 lat (rocznik 2004-2007).
 • Zawodnicy w wieku powyżej 15 lat (rocznik 2003 i starsi).
XVI Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2019

XVI Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2019

Co ważne, udział zespołu w danej grupie wiekowej pozostaje ściśle uzależniony od wieku najstarszego członka formacji. Organizatorzy XVI edycji Turnieju Formacji Tanecznych w Mosinie zastrzegają sobie również prawo do weryfikacji podanych informacji poprzez kontrolę legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego uczestników w wybranym i dowolnym momencie w trakcie trwania turnieju.

Oprócz grup wiekowych, osoby odpowiedzialne za wyniki Turnieju zdecydowały na podzielenie formacji na trzy kategorie. Zaliczają się do nich między innymi:

 • taneczne formy kultury ulicznej;
 • inne formy taneczne;
 • formy klasyczne: miniatura taneczna, jazz, etiuda taneczna, taniec współczesny, czy inscenizacja taneczna.

Do najistotniejszych informacji dla uczestników i opiekunów grup należy ostateczny termin zgłoszenia zespołów. Wpłacenie wpisowego pozostaje równoznaczne z przyjęciem na listę uczestników. Po 25 marca o przyjęciu uczestników decydować będzie organizator.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tańca z Mosiny i okolic na tak interesujące wydarzenie kulturowe. Wstęp na Turniej Formacji Tanecznych pozostaje bezpłatny, a czas jego trwania został przewidywany od godziny 10 do 20.

Napisano przez Natalia Galus opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Wasze komentarze (1)

 • Zosia
  piątek, 22 mar, 2019, 23:07:05 |

  Oho… Szykuje się świetna zabawa! :D

Skomentuj