Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | poniedziałek, 9 kwi, 2018 | 1 Komentarz

Roztańczona Mosina – XV Turniej Formacji Tanecznych za nami!

Sobota, 7 kwietnia br. była z pewnością jednym z najbardziej energetycznych dni w Mosinie. XV Turniej Formacji Tanecznych można bez wątpienia nazwać największym wydarzeniem tanecznym w naszej gminie.

Już od rana hala Mosińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji tętniła życiem, wypełniła się kolorami, muzyką i licznie zgromadzoną widownią. Ponad sto zespołów prezentowało na scenie swoje umiejętności.

Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach tanecznych: taneczne formy kultury ulicznej, inne formy taneczne oraz formy klasyczne (jazz, miniatura taneczna, inscenizacja taneczna, etiuda taneczna, taniec współczesny itp.).

Ponadto, uczestnicy występowali w poszczególnych kategoriach wiekowych: do 11 lat (roczniki 2007 i młodsze), od 12 do 15 lat (roczniki 2003 – 2006), powyżej 15 lat (roczniki 2002 i starsi).

Wszystkie występy oceniane były przez profesjonalne jury, które brało pod uwagę oryginalność i dobór tematu, przedstawienie go, choreografię, wykorzystanie parkietu, technikę tańca, dynamikę, pewność siebie i ogólne wrażenie (w tym miejscu na uwagę zasługuje jeden z występów, prezentowany przez samych organizatorów :) Brawa za odwagę i przygotowanie :))

Obserwowanie występujących na scenie tancerzy wywoływało mnóstwo emocji: zachwyt, podziw, wzruszenie, wzbudzało radość i dodawało energii. Turniej trwał od rana do godzin wieczornych; przez cały czas atmosfera entuzjazmu i wysoki poziom umiejętności zawodników nie pozwoliły na znużenie.

Do tego niesamowita gra świateł i muzyki (oprawę muzyczno-dźwiękową zapewniał DJ Polska) – wszystko to spowodowało, że XV Turniej Formacji Tanecznych był niezapomnianym, ogromnym przeżyciem!

Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie, UKS Mosińska Jedynka, Stowarzyszenie „Mosiński Sport”. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy – wydarzenie zasługuje na miano jednego z najlepszych w naszej gminie, a my z niecierpliwością oczekujemy kolejnego turnieju już za rok!

P.S. Więcej informacji o Turnieju w wydaniu majowym gazety!

Wasze komentarze (1)

 • Gość
  poniedziałek, 9 kwi, 2018, 12:12:43 |

  Taniec w formacjach tanecznych, to nie tylko forma aktywności fizycznej, która jest doskonałym sposobem na efektywne i kreatywne spędzenie czasu wolnego po lekcjach w szkole. Potrafi również mieć ogromny wpływ na prawidłowy rozwój psychomotoryki młodego człowieka:
  – uczy zasad dobrego wychowania, odpowiedzialności i współpracy w grupie;
  – pobudza wyobraźnię, pozwala rozwinąć własne możliwości twórcze;
  – uwrażliwia na piękno muzyki i ruchu, rozwija emocjonalnie;
  – rozładowuje nadmiar energii, pomaga w koncentracji uwagi;
  – dodaje pewności siebie, uczy radzenia sobie ze stresem;
  – rozwija poczucie rytmu i kształtuje pamięć ruchową;
  – rozwija koordynację i zdolność panowania nad własnym ciałem;
  – zapobiega wadom postawy;
  – utrwala prawidłowe nawyki ruchowe.
  Zachęcam, naprawdę warto!

Skomentuj