Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 8 maj, 2020 | 1 Komentarz

Koronawirus w puszczykowskim szpitalu. Zamknięto oddział.

Do szpitala w Puszczykowie trafiła pacjentka, u której zdiagnozowano koronawirusa.  Zamknięto jeden z oddziałów, pacjenci zostali odizolowani, a 15 osób poddano kwarantannie.

Jak poinformował zarząd Szpitala w Puszczykowie w nocy z 3-4 maja ze Szpitala w Kościanie do Szpitala w Puszczykowie została przekazana pacjentka z pilnymi wskazaniami kardiologicznymi. Mimo że, nie wykazywała żadnych objawów wskazujących na możliwość zakażenia wirusem  SARS-CoV-2 standardowo pobrano wymaz.

W dniu 5 maja, po uzyskaniu dodatniego wyniku testu na obecność koronawirusa pacjentka została przekazana do Szpitala Zakaźnego im. J. Strusia w Poznaniu.

Szpital w Puszczykowie natychmiast wdrożył niezbędne procedury epidemiologiczne. Zdezynfekowane zostały wszystkie pomieszczenia i ciągi komunikacyjne, w których przebywała pacjentka. Pacjenci Oddziału Kardiologicznego zostali poddani izolacji, a personel z którym miała styczność osoba zakażona poddany kwarantannie.

Na polecenie SANEPIDU Oddział Kardiologiczny został zamknięty – wstrzymał przyjmowanie pacjentów.

Szpital w Puszczykowie

Szpital w Puszczykowie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Nowy
    piątek, 8 maj, 2020, 16:19:02 |

    A było już tak spokojnie. Oby skończyło się tylko na tym jednym przypadku.

Skomentuj