Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | piątek, 24 sty, 2020 | komentarze 4

„Wieści Lubońskie” zawieszają działalność

Ukazujący się od 30 lat na terenie Lubonia Niezależny Miesięcznik Mieszkańców „Wieści Lubońskie” (wersja papierowa) zawiesił swoją działalność.

„Cyfrowo za pośrednictwem Internetu oraz tak jak do tej pory, m.in. w „Rocznikach Historycznych Lubonia”. Otwieramy tym samym nowy etap naszej aktywności oraz działalności miasta na polu kultury”

– Informujemy, że redaktor naczelny – Piotr P. Ruszkowski wygrał konkurs i tworzyć będzie Repozytorium historii Lubonia (wydzielone pomieszczenia po byłym PKO przy ul Sikorskiego 3). Decyzja ta jest wyrazem uznania dla dotychczasowego dorobku naszej organizacji w dokumentowaniu lokalnej historii oraz potwierdza wysokie kompetencje naszych członków. Powierzenie funkcji organizowania archiwum historycznego przy Urzędzie Miasta w Luboniu przyjmujemy z zadowoleniem i satysfakcją. Gromadzone materiały historyczne będą archiwizowane, opracowywane i udostępniane w nowej formie. Cyfrowo za pośrednictwem Internetu oraz tak jak do tej pory, m.in. w „Rocznikach Historycznych Lubonia”. Otwieramy tym samym nowy etap naszej aktywności oraz działalności miasta na polu kultury. Za powstałą sytuację przepraszamy, dziękując jednocześnie za systematyczny współudział Mieszkańców w tworzeniu czasopisma, a Czytelnikom za wierną, uważną, czasami krytyczną lekturę. – poinformował mieszkańców Zarząd Stowarzyszenia „Forum Lubońskie”, wydawca „Wieści Lubońskich”

Wieści Lubońskie – niezależny miesięcznik mieszkańców, wydawany w Luboniu od 1990 roku. Czasopismo samorządowe o charakterze obywatelskim. Wydawcą jest Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Forum Lubońskie”. Od 2011 roku funkcjonuje także serwis internetowy wiescilubonskie.pl.

Wieści Lubońskie” są „bieżącą kroniką wydarzeń Lubonia, źródłem informacji o ludziach i sprawach, podręcznikiem wiedzy historycznej o Luboniu”. Poprzednikiem „Wieści Lubońskich” był wydawany w 1989 r. przez Samorządowy Komitet Obywatelski – „Przegląd Luboński”.

Miesięcznik zawiera różnorodne cykle tematyczne, w każdym wydaniu informuje np. o aktualnościach związanych z życiem parafii czy szkół. W każdym numerze znaleźć można ponadto sondaż dotyczący najważniejszych lokalnych bądź ogólnopolskich spraw, sprawozdania z rozgrywek lokalnych drużyn, czy też listy i zapytania mieszkańców oraz odpowiedzi urzędników miejskich. „Wieści Lubońskie” zawierają także część historyczną ze stałym cyklem „Kalendarium Lubońskie” oraz felietonami historycznymi o osobach związanych z miastem.

Wieści Lubońskie - gazeta

Wieści Lubońskie – gazeta

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • Gość
  piątek, 24 sty, 2020, 11:40:28 |

  Szkoda, ta gazeta była bardzo ceniona przez mieszkańców Lubonia, sam często ją czytywałem. Trochę to wygląda, że niezależna prasa, niewygodna dla urzędu została unicestwiona. Bo przejęcie pracowników, w tym przypadku redaktora naczelnego na to właśnie wskazuje.

 • hulajdusza
  piątek, 24 sty, 2020, 15:26:55 |

  Tak kończy niezależna lokalna prasa; redaktor naczelny na urzędnika, a dziennikarze na bruk.

 • Kada
  niedziela, 26 sty, 2020, 13:47:11 |

  Widać, urząd zrobił to z premedytacją. Miejmy nadzieję że Gazeta Mosińsko-Puszczykowska tak nie skończy.

 • Aikon
  poniedziałek, 23 lis, 2020, 11:30:25 |

  Wielka szkoda że tak kończy ta gazeta. Była taka nasza, lokalna, Lubońska.

Skomentuj