Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 27 lis, 2017 |

Powstanie ośrodek dla dzieci z Mosiny i Puszczykowa

W pierwszym kwartale 2018 roku zostanie otwarty w Luboniu Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy przeznaczony dla dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi – także z Mosiny i Puszczykowa.

Od trzech lat podobny ośrodek działa w Poznaniu przy ul. Bosej 15, zapewniając pomoc, realizację podstaw programowych na etapach przedszkolnym i szkolnym oraz wszechstronną opiekę pięćdziesięciorgu dzieci w wieku od 7 do 25 lat, a także pomoc w zakresie Wczesnego Wspomagania Rozwoju (0-7 lat).

Dobiega końca druga inwestycja – OREW EMEDEA w Luboniu; zostanie on uruchomiony w pierwszym kwartale 2018 r., a przyjmie 100 dzieci z okolic Lubonia, Puszczykowa, Mosiny, Komornik, Dopiewa.

Prowadzone są już zapisy dzieci, dla których ta placówka jest przeznaczona, a także odbywają się rozmowy kwalifikacyjne z pedagogami i terapeutami, którzy zasilą kadrę specjalistów.

„Nie chcemy być Ośrodkiem zamkniętym, skupionym wyłącznie na potrzebach naszych podopiecznych. Ważnym elementem w naszej działalności jest integracja – także międzypokoleniowa. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć  wspólne przestrzenie do dalszych działań, nie tylko rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowaczych, ale i także w szeroko rozumianej sferze kultury. Chcielibyśmy być aktywną częścią społeczności lubońskiej, komornickiej, mosińskiej, puszczykowskiej, współtworzyć wspólnotę regionalną, „małą ojczyznę”: wszak właśnie „małe ojczyzny” budują najmocniejsze więzi międzyludzkie” – mówią pracownicy.

Dlatego też już w grudniu, razem z Ośrodkiem Kultury w Luboniu, zorganizowane zostanie integracyjne MIKOŁAJKOWE OGNISKO. Będą stare zabawy, które połączą dzieci, rodziców i dziadków, pieczone w ogniu kiełbaski, a także czas na informacje o powstającym ośrodku, obejrzenie zdjęć poznańskiego OREWu, który sprawować ma opiekę merytoryczną nad Luboniem.

Zapraszamy 5 grudnia o godz. 17.00 na Plac Zabaw przy Ośrodku Kultury w Luboniu.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj