Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross do sprzedaży z wolnej ręki prawo własności zabudowanej nieruchomość położonej w Luboniu przy ul. Krótkiej 8
Materiały partnera | poniedziałek, 21 czrw., 2021 |

Jak przygotować relaksującą kąpiel?

W codziennym biegu łatwo zapomnieć o chwili dla siebie. Odpoczynek ciała i ducha sprawia, że lepiej funkcjonujemy i jesteśmy szczęśliwsi, nie powinniśmy zatem go lekceważyć! Doskonałym sposobem na relaks w domowym zaciszu może być właśnie gorąca kąpiel, która oprócz tego, że jest przyjemna, to jeszcze korzystnie wpływa na nasze zdrowie i kondycję skóry. Jak ją przygotować? Podpowiadamy w artykule.

Zadbaj o nastrój

Aby kąpiel rzeczywiście pomogła nam się odprężyć powinna zostać odpowiednio przyszykowana. Warto w tym celu zatroszczyć się o nastrój. Jesteśmy świadomi, że nie każdy dysponuje ciszą w domu, wielką wanną i dużą ilością czasu – nie jest to jednak konieczne! Do przygotowania relaksującej kąpieli wystarczy kilka podstawowych czynności.

  • Posprzątaj i przygotuj łazienkę. Jest to niezwykle ważny punkt, gdyż mało kto chciałby zażywać kąpieli w nieświeżej wannie. Zadbanie o to, aby była ona czysta i pachnąca sprawi, że w kąpieli poczujemy się znacznie bardziej zrelaksowani.
  • Pomyśl na co masz ochotę – ten czas jest tylko dla Ciebie. Możesz włączyć uspokajającą muzykę lub zdecydować się na odpoczynek w ciszy, możesz także przygotować książkę albo w bezpiecznym miejscu postawić laptopa, aby coś obejrzeć.

kosmetyki

  • Przygotuj sobie coś do picia. W gorącej wodzie szklanka soku lub kieliszek wina są niezwykle orzeźwiające.
  • Postaraj się o relaksujące oświetlenie. Ostre światło nie działa kojąco, także może warto pomyśleć o mniejszej lampce? Doskonały nastrój wprowadzają również świece zapachowe. Oddziałują one na zmysły, a dodatkowa atmosfera blasku świec pomoże się wyciszyć
  • Zadbaj o czas. Zorganizuj się tak, aby nikt nie przerwał Ci błogiego relaksu, by kąpiel w wannie przebiegała bez patrzenia na zegarek i zbędnego pośpiechu.

Przygotuj odpowiednie produkty

Odprężająca kąpiel powinna być czasem, w którym możemy się rozpieścić. Pomogą w tym doskonale dobrane do naszych potrzeb produkty. Zanim jeszcze położysz się do wanny zadbaj o odpowiednie przygotowanie ciała i twarzy – możesz wykonać peeling, który pomoże usunąć martwy naskórek, dzięki czemu skóra lepiej wchłonie składniki odżywcze.

Co więcej, kluczem do sukcesu jest odpowiedni płyn do kąpieli, dzięki któremu poczujesz się jak w profesjonalnym SPA. Możesz wybrać najbardziej odpowiadający Tobie zapach, formę czy sposób aplikacji. Duży wybór różnorodnych tego typu produktów w korzystnym stosunku jakości do ceny dostępny jest na stronie https://eurochemia.com/65-plyny-do-kapieli. Nie zapomnij także, aby po kąpieli wmasować w ciało ulubiony balsam nawilżający!

Relaks w wannie – o czym warto pamiętać?

Odpowiednio przygotowana kąpiel pomoże Ci się odprężyć, jednak to nie wszystko! Może mieć ona również działanie zdrowotne. Wypoczynek w wannie wpływa na poprawę krążenia krwi, pomaga rozluźniać mięśnie, niweluje ilość toksyn w skórze, a także wspomaga działanie układu limfatycznego. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Po pierwsze – kąpiel w wannie powinna trwać nie dłużej niż 30 minut, a jej temperatura nie powinna przekraczać temperatury ciała (około 37° C). Nieprzestrzeganie tych zasad wiązać się może ze zmęczeniem, podniesieniem ciśnienia krwi czy też z przyspieszeniem pracy serca. Dodatkowo, tego rodzaju relaks nie jest zalecany osobom z chorobami układu krążenia, posiadającym problemy z krzepnięciem krwi czy zmagającym się z nadczynnością tarczycy i cukrzycą.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj