Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Materiały partnera | środa, 3 lut, 2021 |

Jaki laptop wybrać? Sprawdź, co musisz wiedzieć przed zakupem

Wybór laptopów może przyprawić o zawrót głowy. Trudno jest zdecydować się na jakiś, kiedy tak naprawdę nie wie się, jakie aspekty mają szczególne znaczenie w kontekście użytkowania. Kupujesz laptop po raz pierwszy? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy garść wskazówek, jak wybrać laptop maksymalnie dostosowany do potrzeb i jednocześnie nie przepłacić.

Do czego potrzebny Ci jest laptop?

Na początek odpowiedz sobie na dwa podstawowe pytania: gdzie będziesz korzystać z laptopa i do czego jest Ci on tak naprawdę potrzebny. Laptop z założenia jest urządzeniem mobilnym, ale czy aby na pewno każdy? Jeśli masz zamiar nosić go ze sobą na uczelnię lub do pracy, raczej nie sprawdzi się u Ciebie model o dużym, 17- czy nawet 18- calowym ekranie, który będzie w dodatku ciężki. Gabaryty i waga nie mają aż tak dużego znaczenia, jeśli zamierzasz korzystać z laptopa wyłącznie w domu.

Szukasz laptopa do wykonywania podstawowych czynności takich jak praca z dokumentami tekstowymi czy przeglądanie internetu, a może potrzebny jest Ci on do programowania czy tworzenia grafiki? Warto sprecyzować swoje wymagania w tej kwestii, aby wybrać komputer o odpowiedniej wydajności. Procesor z oznaczeniem „U” w połączeniu z dyskiem SSD oraz odpowiednią ilością pamięci RAM będzie wystarczający do pracy z pakietem biurowym. W przypadku chęci wykonywania na laptopie ambitniejszych zadań lepiej postawić na znacznie wydajniejszy procesor czterordzeniowy.

Podczas zakupów pamiętaj o złotych zasadach

Nie sugeruj się ceną. Choć istnieją odstępstwa od reguły, to jednak zazwyczaj w parze z niską ceną nie idzie dobra jakość. Ponadto nie szukaj laptopa o jak najmocniejszych parametrach do określonej kwoty. W praktyce jeśli komputer o określonych parametrach jest dużo tańszy od konkurencyjnych modeli oferujących dokładnie to samo, to najprawdopodobniej producent nie przyłożył dużej wagi do jakości wykonania.

Z założenia laptop ma służyć bezawaryjnie przynajmniej przez kilka lat. Producenci, chcąc móc zaproponować konsumentom atrakcyjną cenę, oprócz jakości wykonania obniżają również jakość podzespołów. Jak nietrudno się domyślić bezpośrednio przekłada się to na trwałość sprzętu i skraca cykl jego życia. Dlatego właśnie kupując laptop, nie powinno się przesadnie oszczędzać.

Duży wybór laptopów od producentów takich jak Lenovo, Toshiba, Panasonic, Microsoft, LG, Apple i wiele innych znajdziesz tutaj: https://www.morele.net/kategoria/laptopy-31/,,,,,511,,,,,/1/.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 1)
Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo