Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 29 lis, 2011 |

„Szkoła z Pasją” w Mosinie

W związku z ogłoszeniem  przez minister edukacji narodowej roku szkolnego 2011/2012 , „Rokiem Szkoły z Pasją” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mosinie realizowany jest całoroczny projekt pod nazwą „Wesołe spotkania z techniką, czyli jak z niczego zrobić coś”.

Celem projektu jest działanie na rzecz zapewnienia uczniom warunków do możliwie najpełniejszego rozwoju ich pasji i uzdolnień. W każdym drzemie, bowiem jakiś talent. Trzeba go tylko odkryć i umiejętnie rozbudzić.

Zajęciami objęci są uczniowie z głębszym upośledzeniem umysłowym z klas szkoły podstawowej, gimnazjum oraz klas przysposabiających do pracy. Są to spotkania w grupach między-klasowych, w ramach, których uczestnicy, oprócz działań na rzecz własnego rozwoju, uczą się zaangażowania i współpracy podczas wykonywania wspólnego zadania. Każdy ma do wykonania swoją część pracy, jednak tylko wspólne działania i zaangażowanie poszczególnych  uczestników pozwalają na uzyskanie końcowego efektu. Ważny jest indywidualny rozwój każdego ucznia, dostosowany do jego możliwości i potrzeb, ale i jednocześnie uczenie go współpracy, współodpowiedzialności za wykonywane zadanie, wrażliwości na potrzeby innych, działania dla wspólnego dobra.

budynek OSW im. Janusza Korczaka w Mosinie

budynek OSW im. Janusza Korczaka w Mosinie

Dodatkowo projekt ma za zadanie pokazanie ciekawych sposobów wykorzystywania w pracy z uczniami materiałów odpadowych oraz surowców wtórnych, takich jak: ścinki materiałowe, kubki po napojach, nakrętki, plastikowe butelki, pudełka po zapałkach…

Pierwsze z takich spotkań pod nazwą,, Jak nie nudzić się jesienią” odbyło się 11 października 2011 r. Wzięli w nim udział uczniowie z oddziałów gimnazjalnych.

Projekt realizowany jest przez nauczycieli SOSW: Ewę Urbaniak, Ewę Malinowską i Macieja Jakubowskiego.

Ewa Malinowska

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj