Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | środa, 26 maj, 2021 |

Licealistki walczą z fake newsami i dezinformacją

Podczas trwającej ponad rok pandemii koronawirusa, internet zaroił się od fake newsów. Z dezinformacją postanowiły zawalczyć licealistki, które zainicjowały kampanię „zdezinformowani”.

– W szkołach nie ma takiego przedmiotu jak edukacja medialna, dlatego grupą, do której kierujemy swój projekt są ludzie młodzi – mówi Iga Hołówka z VI LO w Krakowie. – Problem dezinformacji, teorii spiskowych, fake newsów stał się bliższy przez ostatni rok, podczas trwającej pandemii. Postanowiłyśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Taką „kropką nad i” były badania, które wskazują, że 30% młodych polek i polaków nie wierzy w pandemię koronawirusa – tłumaczy uczennica.

W ramach projektu Iga i siedem innych uczennic, prowadzą podcasty z dziennikarzami i specjalistami z zakresu mediów, na profilach społecznościowych znajdziemy także, czym jest naddatek informacyjny, społeczeństwo informacyjne czy bańka informacyjna.

Zapraszamy do odsłuchania audycji, której gościem była Iga Hołówka:

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 5)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Audycja radiowa, Audycje, Blog

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo