Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Weronika Zwierzchowska | środa, 18 sie, 2021 | komentarze 4

Fizjoterapeuta i dietetyk z pomocą dla seniora

W najbliższy piątek, 20 sierpnia, w Mosinie odbędą się bezpłatne warsztaty dla seniorów. Indywidualne konsultacje z zakresu fizjoterapii i dietetyki mają wspomóc osoby starsze w odzyskaniu formy po lockdownie.

Centrum Edukacji i Aktywności Społecznej w Mosinie zaprasza wszystkich chętnych seniorów, którzy chcieliby skonsultować się ze specjalistami. Podczas warsztatów seniorzy otrzymają porady żywieniowe dotyczące zdrowych nawyków, zdrowej diety dostosowanej dla ich potrzeb. Fizjoterapeuta wskaże jakie ćwiczenia wykonywać, aby lepiej zacząć dzień, a dietetyk pomoże ułożyć przykładowy jadłospis oraz wskaże jak czytać etykiety produktów.

– W naszym projekcie chodzi o to, żeby w dyskretny, kameralny sposób nakierować ludzi, że mogą zmienić styl życia, zadbać o siebie i zacząć wychodzić z domu – opowiada Justyna Biernacka, Wiceprezes Stowarzyszenia CEAS. Czas pandemii nie sprzyjał większym spotkaniom, dlatego chcielibyśmy, żeby mieszkańcy Mosiny mogli się spotkać, porozmawiać i przy okazji dowiedzieć czegoś na temat zdrowego stylu życia. Widzimy, że w Mosinie brakuje takich miejsc dla seniorów. Jest bardzo rozbudowana baza dla młodzieży i małych dzieci, a seniorzy są zapomniani – dodaje.

Program „Aktywny Senior – powrót do formy po pandemii” dedykowany jest dla osób po 60 roku życia, jednak organizatorzy zapewniają, że trochę młodsze osoby też mogą otrzymać porady. Projekt przygotowywany przez mieszkanki Mosiny jest odpowiedzią na problemy i prośby osób starszych zamieszkujących okolicę.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 4)

Wasze komentarze (4)

 • Gość
  środa, 18 sie, 2021, 17:35:37 |

  Brakuje mi zapewnienia,że szarlatani nie będą wciskać seniorom jakichś towarów lub usług!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +8 (Głosujących: 8)
  • Tubylec
   środa, 18 sie, 2021, 20:29:35 |

   Będą ! A dlaczego nie, zawsze wciskają. Starszych ludzi łatwo naciągnąć.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Popularność: +4 (Głosujących: 4)
 • Fizjoterapeuta
  niedziela, 21 lis, 2021, 14:10:51 |

  Zajęcia i wykłady były w pełni darmowe dla uczestników bez promowania jakichkolwiek produktów. Życzę Państwu dużo zdrowia abyście nigdy nie musieli trafić do takich „szarlatanów”.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)
  • Gość
   niedziela, 21 lis, 2021, 20:01:18 |

   Gdyby było takie zapewnienie nawet w dyskusji też bym poszedł.Proszę bez obrazy, niestety mamy złe doświadczenia.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Popularność: 0 (Głosujących: 0)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo