T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | poniedziałek, 27 wrz, 2021 |

Napędy do bramy garażowej: co powinieneś wiedzieć?

Posiadacze bramy garażowej z napędem zdecydowanie cenią sobie wygodę podczas jej otwierania i zamykania. Chcąc zainwestować w takie rozwiązanie, oczekujemy, że brama garażowa będzie nam służyć bezawaryjnie przez lata eksploatowania. Jaki zatem napęd wybrać?

Automatyka do bramy garażowej

W świetle prawa automatyka do bram składa się z bramy i napędu, a razem traktowane są jako maszyna. Z tego względu bardzo ważne jest, aby wybierać zestaw pochodzący od jednego producenta. Niekompletny zestaw nie tylko jest niezgodny z prawem, ale może spowodować problemy z działaniem napędu w przyszłości. Wybierajmy sprzedawców oferujących nam napędy do bram garażowych od renomowanych producentów (https://bonmario.com/napedy-do-bram.html).

Wybór napędu do bramy garażowej

Automatyka do bramy garażowej szybciej się zużywa lub może ulec awarii, jeśli źle dobierzemy siłę napędu. Napęd do bramy garażowej musi być dostosowany do ciężaru i rodzaju bramy oraz częstotliwości jej otwierania i zamykania. Napędy z większą mocą będą przeznaczone do większych i bardziej ciężkich bram, natomiast lekkie i małe bramy potrzebują dużo mniejszej mocy wprawiającej je w ruch.

Producenci określają ciężar i wymiar bramy, dzięki czemu łatwiej będzie nam wybrać odpowiedni model. Warto zapamiętać, że kiedy gabaryty bramy są graniczne, lepiej wybrać mocniejszy silnik napędu. W ten sposób unikniemy jego przeciążenia i dodatkowych kosztów w przypadku uszkodzenia.

Napędy do bramy garażowej - niezawodne i płynne działanie

Napędy do bramy garażowej – niezawodne i płynne działanie

Rodzaj bramy garażowej a napęd

W przypadku bramy garażowej rozwieranej należy zamontować ramiona, które ciągną lub pchają skrzydła bramy. Decydując się na bramę garażową segmentową, konieczne musimy sprawdzić, czy mamy wystarczającą przestrzeń do montażu napędu. Poza tym, do tego rodzaju bramy garażowej będzie pasował praktycznie każdy napęd. Brama garażowa uchylna będzie kompatybilna z tradycyjnym napędem. W dwuskrzydłowym modelu można zamontować dwa napędy o zsynchronizowanej sile.

Wybierając napęd do bramy garażowej weźmy pod uwagę pomoc fachowca. Skonsultujmy się z doradcą technicznym firmy produkującej lub sprzedającej napędy. Jeśli dodatkowo chcemy zamontować napęd w bramie wjazdowej, jest opcja zsynchronizowania go z bramą garażową. Możemy także zamontować centralę obsługującą bramę garażową i wjazdową od jednego producenta, a całość obsługiwać z pomocą jednego pilota!

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj