Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 28 gru, 2021 |

Odbiór i wysyłka paczki Mosina – sprawdź Paczkomat w okolicy

Branża e-commerce w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Przyspieszyła to pandemia, przez którą konsumenci jeszcze chętniej robią zakupy przez Internet. Jedną z najpopularniejszych metod dostawy zamówień stały się Paczkomaty InPost. To urządzenia, które łączą w sobie imponującą wydajność, wygodę użytkowania i przyjazność środowisku.

Największą zaletą Paczkomatów jest to, że można z nich skorzystać w dowolnym momencie – możesz odbierać i nadawać paczki nawet w środku nocy. Aplikacja InPost Mobile pozwala dodatkowo na zdalne otwieranie skrytek, nadawanie przesyłek bez drukowania etykiety czy śledzenie zamówień własnych oraz swoich bliskich.

Mosina – Paczkomat w pobliżu

Mosina to niewielkie miasto położone w województwie wielkopolskim, niedaleko Poznania. To szybko rozwijająca się miejscowość, z wieloma placówkami oświaty i atrakcyjną ofertą bezpłatnego roweru miejskiego. Liczba mieszkańców wynosi około 14 tysięcy. Mogą oni korzystać z rozmieszczonych na terenie Mosiny Paczkomatów i PaczkoPunktów.

Na Paczkomaty Mosina składa się 12 czynnych całodobowo urządzeń. Poza nimi działają jeszcze 4 PaczkoPunkty, w których także można odbierać i nadawać przesyłki. Paczkomaty znajdują się przede wszystkim przy sklepach spożywczych i marketach, ale też obok apteki. Dzięki ich starannemu rozmieszczeniu mieszkańcy z różnych części miasta mogą łatwo i szybko dotrzeć do urządzeń w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Mosina – odbiór paczki zdalnie

Jak odebrać paczkę zdalnie? Możesz to zrobić za pomocą aplikacji InPost Mobile. Gdy kurier włoży przesyłkę do skrytki, apka natychmiast Cię o tym poinformuje. Udaj się do Paczkomatu i na ekranie smartfona kliknij „Otwórz skrytkę zdalnie”. Drzwiczki urządzenia od razu się uchylą, umożliwiając Ci wyjęcie paczki. Pamiętaj, żeby na koniec dokładnie je zamknąć.

W aplikacji oraz na e-mailu znajdziesz kod QR i 6-cyfrowy kod odbioru. Za ich pomocą także możesz odebrać przesyłkę. Wystarczy, że na ekranie Paczkomatu wpiszesz swój numer telefonu i kod odbioru lub zeskanujesz kod QR, a drzwiczki skrytki natychmiast się otworzą.

Szybka wysyłka paczki – Mosina

Poza bezdotykowym odbiorem przesyłek aplikacja InPost umożliwia także ich łatwe nadanie. Jeśli chcesz wysłać paczkę, wystarczy, że w apce klikniesz strzałkę (Nadaj) u dołu ekranu, uzupełnisz dane i opłacisz usługę. Wtedy wygeneruje się specjalny kod nadania i kod QR. Użyj któregoś z nich w panelu Paczkomatu i włóż paczkę do środka.

Istnieje jeszcze inna opcja – Szybkie Nadania. Jeśli chcesz z niej skorzystać, wejdź na stronę, wybierz gabaryt przesyłki, uzupełnij formularz z danymi nadawcy i odbiorcy i opłać usługę. Na Twój adres e-mail trafi etykieta wysyłkowa, którą musisz wydrukować i nakleić w widocznym miejscu na przesyłce. Później pozostaje już tylko udać się do Paczkomatu, zeskanować kod kreskowy z dokumentu i włożyć paczkę do skrytki. Pamiętaj o dokładnym zamknięciu drzwiczek urządzenia.

Paczkomat przy ulicy Harcerskiej w Mosinie (boczna ściana Lidla)

Paczkomat przy ulicy Harcerskiej w Mosinie (boczna ściana Lidla)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj