Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 23 sty, 2024 |

W niedzielę Krajkowo należeć będzie do biegaczy!

Przygotujcie się na niesamowitą dawkę sportowej przygody i dobrej zabawy! Już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia, na terenie malowniczego Krajkowa, odbędzie się 10. Bieg Zimowy. Impreza świętuje swoje jubileuszowe wydanie i jest jednocześnie częścią szczytnego przedsięwzięcia: Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W dniach 27-28 stycznia 2024 roku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników biegania: 10. Bieg Zimowy. Ta edycja obiecuje niezapomniane chwile dla wszystkich entuzjastów biegania, zarówno tych doświadczonych, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją biegową przygodę.

27 stycznia otwarte zostanie Biuro Zawodów w Hali OSiR w Mosinie w godzinach 9:00 – 13:00, a dla tych, którzy wolą ciszę lasu, dostępne będzie Biuro Zawodów w Karczmie „Podkowa Leśna” w Krajkowie 28 stycznia w godzinach 10:00 – 11:55.  Miejsca te służyć będą do odbioru numerów startowych oraz akredytacji zawodników.

To ostatni chwila na zapisy! Tylko do dziś (23.01.) do godziny 22 można zapisać się na bieg dla dorosłych (koszt: 59 zł), i na biegi dziecięce i młodzieżowe (25 zł). Zapisy na stronie https://mosinskiegp.pl/.

Biegacze będą mieli okazję nie tylko do rywalizacji, lecz również do pomocy, w formie wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: podczas odbioru pakietu startowego będzie dostępna puszka WOŚP, do której będzie można dokonać dobrowolnej wpłaty, której celem 32. Finału WOŚP będzie walka z płucami po pandemii.

Należy również wspomnieć, że wydarzenie otwarte będzie również dla najmniejszych, lecz osoby niepełnoletnie będą musiały posiadać pisemną zgodę od opiekuna prawnego. Dzieci i młodzież zatem również znajdą coś dla siebie, dokładniej rzecz biorąc w formie biegów dostosowanych pod względem długości trasy do ich wieku:

  • dla rocznika 2017 i młodszych – dystans 150 metrów, strat biegu: godzina 11:00;
  • dla roczników 2014-2016 – dystans 300 metrów, start biegu o godzinie 11:10;
  • dla roczników 2011- 2013 i 2009-2010 – dystans 850 metrów, godzina 11:20.

Ponadto każde dziecko otrzyma nie tylko numerek startowy, ale także okolicznościowy medal, jak i również różne niespodzianki.

W samo południe rozpocznie się bieg główny na dystansie 10 km.

Warto zaznaczyć, że organizowane wydarzenie nie skupia się wyłącznie na bieganiu. Plan przewiduje również rozgrzewki dla dzieci, biegi na różnych dystansach, licytacje WOŚP-owych gadżetów oraz możliwość zrobienia sobie pamiątkowego filmiku w Foto budce 360 przygotowanej przez firmę DreamLine. Po zakończeniu biegu na zwycięzców wszystkich kategorii wiekowych oczekiwać będą nagrody, klasyfikacja ogólna, a także wyróżnienia dla mieszkańców Gminy Mosina.

Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, a w nim znajdzie się: numer startowy, chip, informacje od sponsorów, posiłek na mecie, wodę, kawę i herbatę bez ograniczeń, folię termiczną, okolicznościowy medal, elektroniczny pomiar czasu, zabezpieczenie medyczne, a także wiele innych niespodzianek. Odnośnie napojów, organizatorzy wspierać będą ekologiczne podejście do zużywania plastiku – nie będzie bowiem kubeczków jednorazowych, a w związku należy zabrać własny kubek, bidon bądź butelkę, w celu zapewnienia nielimitowanego dostępu do kawy, herbaty oraz wody.

Zarezerwuj więc 27-28 stycznia w swoim kalendarzu! To weekend pełen sportowej pasji, radości i działania na rzecz dobrej sprawy. Weź udział w niesamowitej przygodzie i biegnij dla zdrowia, zabawy i pomocy innym! Wpadnij pokibicować, dołącz do biegowej społeczności i ciesz się radością aktywności fizycznej oraz wspólnego spędzania czasu.

Do zobaczenia na starcie, gdzie spotkacie ludzi z pasją i entuzjazmem!

Jonatan&Oleksandr

10. bieg zimowy.

10. bieg zimowy

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj