Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | niedziela, 26 cze, 2011 |

Grand Prix dla mieszkańca Mosiny

Tą zaszczytną nagrodę festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2011” zdobył Marek Pruchniewski, za sztukę „Kontrym”.

Marek Pruchniewski

Opowiada ona o „cenie, jaką trzeba zapłacić za zachowanie własnej godności”. Bolesław Kontrym „Żmudzin” był legendarną postacią – z jednej strony cichociemny, bohaterski dowódca w Powstaniu Warszawskim, uczestnik bitew o Narwik, walk we Francji, współorganizator Państwowego Korpusu Bezpieczeństwa, postrach konfidentów w okupowanej Warszawie, żołnierz Dywizji gen. Maczka; z drugiej zaś – kombryg Armii Czerwonej odznaczony czerwonymi sztandarami, uczestnik Bitwy Warszawskiej – ale po stronie czerwonoarmistów, bohater Rewolucji Październikowej. 

Józef Światło to wysoko postawiony oficer Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, ale także autor słynnych audycji nadawanych na falach Radia Wolna Europa…Spotkanie tych dwóch postaci – niecodzienne, dziwne i mroczne, ich pełna napięć gra, tworzy niezwykle emocjonującą oś dramaturgiczną scenariusza spektaklu… Poza tym to opowieść o wielkiej miłości, zdradzie, brawurowych ucieczkach i tajnych więzieniach, skorumpowanych urzędnikach i wielopoziomowej, pełnej zaskakujących zwrotów rozgrywce, pomiędzy legendarnymi postaciami”. Reżyserem sztuki jest Marcin Fiszer, a występują w niej znani i cenieni polscy aktorzy. (red.)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.0/10 (Głosujących: 15)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo