Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Ewa Kazimierska | wtorek, 3 mar, 2020 | 1 Komentarz

Ogólnopolski konkurs ,,Cześć Europo!” Grupa druga

Wczoraj publikowaliśmy post dotyczący udziału w konkursie dwóch uczennic z klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie. Cieszymy się, że uzyskał on tyle komentarzy. Wiedzę o Europie pragną popularyzować także Zosia Brzozowska, Paula Konieczna i Marcelina Czeladzka.

Jest to drugi zespół z tej szkoły biorący udział w konkursie. Do połowy marca  będą popularyzowały w szkole wiedzę o Europie i Unii Europejskiej w kontekście jej dziedzictwa kulinarnego, lokalnych smaków i tradycyjnych potraw.

Dziewczynki rozpoczęły kulinarną podróż po Europie.

dzieci na plakacie

W ramach akcji w szkole pojawiły się tematyczne plakaty opowiadające o specjałach europejskich kuchni i ich zwyczajach, a w klasie uczestniczek konkursu zawisła gazetka o ciekawostkach kulinarnych Europy. Na kolejnych godzinach wychowawczych w klasie dziewczynki krótko opowiadały o wybranych państwach i częstowały kolegów i koleżanki własnoręcznymi wypiekami związanymi z danym krajem. Pojawiły się już irlandzkie babeczki, rosyjsko – białoruskie syrniki i polsko – litewskie faworki.

konkurs europa

kon.eur.1

europa 3

europa5

europa 6

W szkole trwają także dwa konkursy przygotowane przez dziewczynki w związku z akcją. Uczniowie klas 0-3 mogą wykazać się zdolnościami plastycznymi i przygotować pracę o jednym charakterystycznym daniu z Europy. A na kolegów i koleżanki z klas 4-8 czeka konkurs na najbardziej kreatywną gazetkę klasową związaną z kulinarną podróżą po Europie.

europa7

W najbliższym czasie na uczniów czeka jeszcze sporo niespodzianek w tym konkurs wiedzy, quizy, krzyżówki, gra planszowa i wiele innych.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Zosia, Paula i Marcelina pod opieką Pani Reginy Burkiciak

europa8

europa2

Napisano przez Ewa Kazimierska opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Wasze komentarze (1)

  • Nela
    wtorek, 3 mar, 2020, 15:17:26 |

    Super dziewczyny

Skomentuj