Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | poniedziałek, 4 cze, 2012 |

Wznowili prace przy budowie kanalizacji

Hydrobudowa, która jest wykonawcą kanalizacji deszczowej w Krosinku przygotowała nowy harmonogram prac. Po dwumiesięcznych perturbacjach związanych głównie z planami restrukturyzacji Grupy Kapitałowej PBG, do której należy Hydrobudowa ekipy wykonawcy w maju wróciły na place budowy.

Kanalizacja deszczowa Krosinko

Termin zakończenia prac nie uległ zmianom i planowany jest do końca tego roku. Pierwszymi pracami w maju było przygotowanie miejsca pod budowę przepompowni zlokalizowanej przy ul. Wierzbowej. Ze względu na bardzo trudne warunki wodne (bardzo wysoki poziom wód gruntowych) wykonawca musiał najpierw zabezpieczyć wykopy wbiciem tzw. ścianki Larsena. Dopiero wtedy igłofiltry wypompują wodę z wykopu.

Budowa kanalizacji deszczowej w Krosinku realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013- umowa na to zadanie podpisana została w czerwcu ubiegłego roku w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Dofinansowany jest projekt: „Budowa wodociągu w Drużynie I etap i etap II oraz budowa kanalizacji deszczowej w Krosinku I i II etap (ul. Ludwikowska, Wiejska), wraz z odprowadzeniem wód do Kanału Mosińskiego (ul. Lipowa)”. Całość prac związanych z budową kanalizacji deszczowej pochłonie nieco ponad 2 mln 900 tys. zł (brutto). Dofinansowanie wyniesie 75 proc. (red.)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.3/10 (Głosujących: 16)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo