Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 22 lip, 2012 |

Wieża widokowa i przystań żeglarska pod nadzorem

Władze samorządowe Gminy Mosina w osobach pani Burmistrz Zofii Springer oraz Zastępcy Burmistrza – Waldemara Krzyżanowskiego, podpisały z Prezesem Zarządu Firmy Hunters Piotrem Żyłkowskim oraz Lechem Ginterem – Dyrektorem Regionu, umowę  na ochronę wieży widokowej na Pożegowie i przystani w Dymaczewie Nowym.

Umowa podpisana została z profesjonalną firmą ochrony osób i mienia HUNTERS, która za symboliczną kwotę będzie ochraniać nasze dwa obiekty. Podpisując stosowne umowy, obydwa obiekty będą monitorowane nie tylko przez wspomnianą  firmę, ale oczywiście tak, jak to do tej pory  funkcjonowało, również przez policję i straż miejską” – mówi Waldemar Krzyżanowski.

wieża widokowa w Mosinie na Pożegowie

wieża widokowa w Mosinie na Pożegowie

O objęciu dodatkową ochroną wieży widokowej zdecydowano po zdewastowaniu w maju  br. świeżo nasadzonej zieleni oraz koszy na śmieci, dodaje zastępca burmistrza. Podpisanie umowy z Grupą Hunters to kolejny etap poprawy bezpieczeństwa w gminie. Niebawem do całego systemu ochrony opartego na profesjonalnych służbach, dojdą kamery monitoringu miejskiego. Trwają rozmowy z projektantami, którzy szukają rozwiązania, umożliwiającego zamocowanie urządzeń, zasilanych przez alternatywne źródła energii. Oprócz tego, kamerę na wieży widokowej planuje zamontować także Nadleśnictwo Konstantynowo. To urządzenie będzie jednak wykorzystywane do ochrony przeciwpożarowej lasów. (red.)

kąpielisko na Gliniankach w Mosinie

kąpielisko na Gliniankach w Mosinie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj