Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 13 lip, 2012 |

Monitoring „złapał” wandali

Wandale niszczący mienie w Mosinie nie mogą już czuć się bezkarnie. W nocy z 22 na 23 czerwca br. kamery systemu monitoringu zainstalowane na płycie Targowiska nagrały jak wandale zniszczyli skrzynkę energetyczną na mosińskim targowisku. Sprawą zajmuje się policja.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Po przeanalizowaniu nagrania okazało się że, kilka osób zniszczyło w nocy skrzynkę energetyczną na Targowisku. Straż Miejska zabezpieczyła właściwy fragment nagrania z monitoringu, na którym widać dewastowanie skrzynki energetycznej.

Monitoring na targowisku miejskim w Mosinie zarejestrował wandali

Monitoring na targowisku miejskim w Mosinie zarejestrował wandali

Jak powiedział Waldemar Krzyżanowski zastępca burmistrza Mosiny zabezpieczone nagranie zostało przekazane mosińskiej policji, która wszczęła w tej sprawie postępowanie.

– Jesteśmy oburzeni takim postępowaniem i każdy taki przypadek zgłaszamy policji – dodaje burmistrz Krzyżanowski.

Monitoring działa w Mosinie od maja tego roku. W systemie pracuje 12 kamer rozlokowanych w miejscach o największym natężeniu ruchu samochodowego i pieszego. Lokalizacja kamer była konsultowana z policją i Strażą Miejską.

Centrum Nadzoru mieści się w budynku przy  ul. Krotowskiego , w którym siedzibę ma Straż Miejska. Kamery działające w Mosinie pozwalają na przesyłanie obrazu o dużej rozdzielczości w dzień i w nocy. Dzięki 43 krotnemu optycznemu zoomowi możliwe jest m.in. rozpoznawanie twarzy i numerów rejestracyjnych pojazdów. Wszystkie mają także możliwość pełnego obrotu o 360 stopni.

Jeszcze w tym roku planowany jest montaż kolejnej kamery – na wieży widokowej na Pożegowie. (red.)

Glinainki na Pożegowie w Mosinie - wieża widokowa

Glinianki na Pożegowie w Mosinie – na wieży też zostanie uruchomiony monitoring

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj