Pojemniki na odpady komunalne

Burmistrz Gminy Mosina informuje, iż obowiązkiem właściciela nieruchomości jest zaopatrzenie nieruchomości w pojemnik na odpady komunalne poprzez wybór jednej z poniższych metod.

– zakup pojemnika/ów we własnym zakresie,

– odkupienie pojemnika/ów od dotychczasowego przedsiębiorcy świadczącego usługi w zakresie odbioru odpadów komunalnych,

– złożenie przez właściciela nieruchomości wniosku o najem lub użyczenie pojemnika/ów przez przedsiębiorcę wyłonionego w przetargu na odbiór odpadów komunalnych, świadczącego usługi od 1 lipca 2013 r. Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania właścicielom nieruchomości (którzy nie posiadają własnych pojemników) pojemników do zbiórki odpadów zmieszanych np. w formie użyczenia lub najmu, za który to najem przedsiębiorca będzie mógł pobierać opłatę bezpośrednio od właścicieli nieruchomości. Ponadto wykonawca zobowiązany będzie na tej samej zasadzie do przekazania pojemników np. typu dzwon do segregacji odpadów z podziałem na 3 frakcje: papier, plastik, szkło

Autor Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Sprawdź również

Sesja RM w Mosinie: Na środku Dominik Michalak, przewodniczący RM w Mosinie

Absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza. Czerwcowa sesja Rady Miejskiej w Mosinie

18 czerwca w Mosińskim Ośrodku Kultury odbędzie się XXXVI sesja Rady Miejskiej w Mosinie. Jednym …

Dodaj komentarz