Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 10 lis, 2013 |

Kolejne rozmowy o spółdzielni w Mosinie

Zapowiadany wcześniej temat powołania w Mosinie spółdzielni socjalnej rozwija się w szybkim tempie. Najlepszym tego dowodem są prowadzone równolegle rozmowy z osobami bezrobotnymi, zainteresowanymi pracą w spółdzielni oraz przedsiębiorcami, którzy mogą wskazać obszary do współpracy, jak i zapotrzebowanie na poszczególne usługi.

Spotkanie ws spółdzielni socjalnych

W dniu 6 listopada 2013r. Urząd Miejski w Mosinie i Fundacja Współpracy Wzajemnej Barka spotkali się w Mosińskim Ośrodku Kultury z kilkudziesięcioma osobami bezrobotnymi, które przyszły na spotkanie informacyjne dotyczące powołania przedsiębiorstwa społecznego, jakim właśnie jest spółdzielnia socjalna. Podczas prezentacji zostały przedstawione zagadnienia związane z prawnym funkcjonowaniem spółdzielni, zasadami jej tworzenia, pracy czy obowiązkami członków. Mówiono także o dobrych praktykach, pokazujących, że właściwie wybrany kierunek działania dla spółdzielni poprzez dokładne rozpoznanie potrzeb rynkowych jest gwarantem powodzenia takiego przedsięwzięcia. Aby osiągnąć wspomniany efekt, zarówno w dniu 5 listopada, jak i 6 listopada br. prowadzone były rozmowy z przedsiębiorcami odpowiednio – branży turystycznej oraz firmami reprezentującymi pozostałe branże z terenu gminy Mosina, podczas których podjęto starania zmierzające do wyszukania obszaru, w którym nowo powstająca w spółdzielnia socjalna mogłaby znaleźć odbiorców swoich usług, a tym samym mieć szansę na sprawne funkcjonowanie.

spółdzielnie socjalne rozmowy

spółdzielnie socjalne rozmowy

Proces tworzenia spółdzielni trwa. Osoby, które są zainteresowane wstąpieniem do spółdzielni proszone są o kontakt z koordynatorem tego działania – Sergiuszem Szajek, tel.609-943-683, s.szajek@wp.pl. Zachęcamy także przedsiębiorców do zastanowienia się nad możliwościami i obszarami współpracy dla spółdzielni. Chętnych prosimy o przesyłanie propozycji na adres e-mail: gci@mosina.pl.

Czym jest spółdzielnia socjalna? Jest to coraz bardziej popularna forma przedsiębiorstwa społecznego, w ramach którego m.in. osoby bezrobotne mają szansę na poprawę swojej sytuacji życiowej, poprzez podjęcie zatrudnienia w spółdzielni i wspólną pracę na rzecz jej rozwoju. Cykl szkoleń rozpoczynający proces powołania spółdzielni rozpocznie się w grudniu br. i będzie prowadzony przez Fundację Pomocy Wzajemnej Barka. Rozpoczęcie działalności spółdzielni ma nastąpić w roku 2014. (gci)

źródło:gci.mosina.pl

Rozmowy o spółdzielni cd.

Rozmowy o spółdzielni cd.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj