Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | sobota, 19 lip, 2014 |

List do redakcji: Oświadczenie

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami na temat losów Obywatelskiego Projektu Uchwały dotyczącej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ulic Dworcowej, Kościuszki, Solskiego i Moniuszki oświadczam co następuje:

  1. W dniu 4 lutego br. w imieniu grupy mieszkańców Puszczykowa złożyłam w UM w Puszczykowie obywatelski projekt Uchwały, dotyczącej odstąpienia od procedowania nad projektem mpzp dla rejonu ul. Dworcowej, Moniuszki, Solskiego i Kościuszki.
  2. W dniu 19 lutego br. odebrałam pismo z UM z poprawkami naniesionymi przez prawnika Urzędu Miejskiego. Poprawki te miały charakter kosmetyczny, nie wpływający na treść projektu (znaki interpunkcyjne etc).
  3. W dniu 25 lutego br. Rada Miasta procedowała nad podobnym projektem rekomendowanym przez Pana Burmistrza A. Balcerka. Projekt ten został przez radnych odrzucony.
  4. Nasz obywatelski projekt nigdy nie został poddany pod głosowanie mimo, że upłynął już czas, w którym zgodnie ze Statutem Puszczykowa ten projekt powinien zostać rozpatrzony.
  5. W związku z powyższym dniu 4 lipca br. złożyłam wniosek do Przewodniczącego RM Pana Janusza Szafarkiewicza, aby na najbliższej Sesji poddać pod głosowanie obywatelski projekt Uchwały.
  6. Wszelkie informacje pojawiające się w mediach, które w inny sposób przedstawiają tę sprawę, jak sądzę wynikają z niedoinformowania piszących. Mam nadzieję, że nie jest to działanie celowe, mające wprowadzić w błąd mieszkańców.

Zofia Skibińska

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj