Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | piątek, 19 wrz, 2014 |

OC – najważniejsze informacje

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego pojazdu mechanicznego zarejestrowanego na terenie Polski. Bez względu na to, czy samochód jest użytkowany czy też nie, musi posiadać polisę, a za jej brak grożą poważne konsekwencje finansowe.

Jak zawrzeć ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC pojazdu musi być zawarte na dzień jego rejestracji i wprowadzenia go do ruchu drogowego. Polisę zawrzeć można z dowolnie wybranym ubezpieczycielem działającym na terenie kraju. Zawierając umowę, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na cenę. Im niższa, tym lepiej – szczególnie zważywszy na fakt, że w przypadku tej polisy, zakres ochrony ubezpieczeniowej jest niemal identyczny w każdym przypadku.

Umowę zawrzeć można zarówno tradycyjnie, udając się do firmy ubezpieczeniowej, kontaktując się z agentem ubezpieczeniowym, a także w trybie Direct – telefonicznie lub też za pośrednictwem Internetu. Podkreślić warto, że w przypadku zawarcia umowy na odległość, zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, mamy prawo do odstąpienia od umowy w terminie do 30 dni od jej zawarcia.

Kiedy można i trzeba złożyć wypowiedzenie umowy OC?

Zgodnie z ustawą regulującą przepisy dotyczące OC, polisa ubezpieczeniowa jest automatycznie przedłużana na kolejny rok. Ta klauzula prolongacyjna nie obowiązuje jedynie w sytuacji, gdy:

Wypowiedzenie umowy OC złożyć należy pisemnie, opatrując je własnoręcznym podpisem. Pamiętać przy tym należy o wykupieniu nowego ubezpieczenia najpóźniej w dniu zakończenia się starego – tak, by nie było nawet dnia przerwy ważności OC – w takiej sytuacji bowiem czeka nas spora kara finansowa. Nie ma jednego obowiązującego formularza wypowiedzenia. Dokument jednak zawierać musi zawsze: dane osoby wypowiadającej umowy, dane pojazdu (model, marka, rocznik, numer rejestracyjny), dane towarzystwa ubezpieczeniowego, przyczynę wypowiedzenia, a także dane polisy ubezpieczeniowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.8/10 (Głosujących: 8)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo