Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 30 maj, 2016 | 1 Komentarz

Srebro Damiana Ludwiczaka

24 maja b.r. w Pile odbył się Finał Gimnazjady w lekkiej atletyce. Mocnym akcentem zawodów był mistrzowski rzut oszczepem Damiana Ludwiczaka, ucznia oddziału trzeciego Gimnazjum nr 2 w Mosinie. Oszczep Damiana, wkręcając się w powietrze, poszybował na odległość 48,80 m., co pozwoliło naszemu miotaczowi dumnie stanąć na II miejscu podium.

Warto podkreślić, iż zdobycie tytułu Wicemistrza Wielkopolski, okupione było trudnym współzawodnictwem – w samym finale wojewódzkim w rzucie oszczepem startowało ponad 40 zawodników. Jednak talent to nie wszystko, przygotowaniem motorycznym Damiana kierował od samego początku Marcin Kilian – nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2. Jest to już drugi sukces trenerski Marcina Kiliana, ponieważ już w 2014 roku na Finale Gimnazjady, Filip Szczepański, również uczeń naszej szkoły, zdobył Mistrzostwo Województwa w rzucie oszczepem.

Wicemistrz Wielkopolski Damian Ludwiczak

Wicemistrz Wielkopolski Damian Ludwiczak

Damian Ludwiczak na podium

Damian Ludwiczak na podium

Liczymy na dalsze sukcesy mosińskich, młodocianych oszczepników tym bardziej, że kolejnym gimnazjalistą, mogącym powalczyć w przyszłym roku o podium jest Jakub Kołodziej z oddziału drugiego, który uplasował się na VII miejscu. Serdeczne gratulacje!

Jakub Szeszuła

foto. Marcin Kilian

źródło: mosina.pl

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Kibic
    poniedziałek, 30 maj, 2016, 14:06:36 |

    Gratulacje Damian, dobry rzut!

Skomentuj