Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 23 maj, 2017 |

Dni Mosiny 2017

Już za dwa tygodnie, w dniach 26 – 28 maja br., odbędzie się jedna z największych imprez kulturalnych i rozrywkowych w naszej gminie – obchody Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej.

Dni Mosiny 2017

Święto Gminy Mosina zostanie zainaugurowane uroczystą Sesją Rady Miejskiej z nadaniem Medali Rzeczypospolitej Mosińskiej w dniu 26 maja. Organizatorzy zapraszają ponadto na szereg ciekawych wydarzeń artystycznych, rozrywkowych, rekreacyjnych i sportowych, które odbędą się w różnych miejscach na terenie gminy ze szczególnym uwzględnieniem plenerowej estrady na Placu 20 Października.

Wykonawcy

W bieżącym roku wystąpią między innymi: Jerzy Kryszak, Mesajah, zespoły Papa D, No To Co oraz Skaner. W ramach obchodów odbędzie się Mosina Auto Show – specjalna prezentacja samochodów przygotowana przez Mosińskie Spoty Samochodowe, a także: Bieg Eleganta na 5, Mistrzostwa Polski Elegantów i wiele innych atrakcji.

Szczegóły programu: Dni Mosiny – plakat

Dni Mosiny 2017 - piątek

Dni Mosiny 2017 – piątek

Dni Mosiny 2017 - sobota

Dni Mosiny 2017 - sobota c.d

Dni Mosiny 2017 – sobota c.d

Dni Mosiny 2017 - niedziela

Dni Mosiny 2017 – niedziela

Ważne informacje dla mieszkańców i gości

Organizatorzy Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej 2017 informują, że głównym terenem obchodów i uroczystości będzie Plac 20 Października. Ze względu na wykorzystanie parkingów oraz niektórych ciągów komunikacyjnych nastąpią w tych dniach utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu drogowego:

1. Parking Główny na Placu 20 Października oraz parking w obrębie Urzędu Miejskiego będą nieczynne od godz. 21:00 w dniu 25 maja do godz. 23:00 w dniu 28 maja 2017 r.;

2. Pozostałe miejsca parkingowe na Placu 20 Października będą nieczynne w dniu 27 i 28 maja 2017 r.;

3. Ul. Krotowskiego, na odcinku od ronda do Placu 20 Października będzie okresowo zamykana dla ruchu kołowego;

4. Pozostałe ulice w obrębie Placu 20 Października będą okresowo zamykane dla ruchu kołowego;

5. W dniu 28 maja br., w godz. 10:00 – 12:00, podczas biegu „Elegant Na 5” nastąpią czasowe zamknięcia dróg w rejonie ulic: Plac 20 Października, Niezłomnych, Wawrzyniaka, Strzeleckiej, Krasickiego, Leszczyńskiej, Śremskiej, Kolejowej, Dworcowej. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

zmiany w organizacji ruchu

Organizatorzy proszą o rezygnację /w miarę możliwości/ z wjazdu pojazdami mechanicznymi w rejon organizacji imprez plenerowych oraz o wyrozumiałość i stosowanie się do wskazań służb porządkowych. Jednocześnie zaleca się korzystanie z parkingów na ulicach Dworcowej, Rzecznej i Strzeleckiej, przy hali sportowej OSiR w Mosinie /ul. Szkolna 1/, przy Targowisku Miejskim oraz sąsiedztwie kościoła parafialnego i cmentarza.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ŚWIĘTOWANIA!

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj