Berdychowski Volkswagen - ID.4 Elektryczny SUV Giełda i wystawa zwierząt egzotycznych
Marta Mrowińska | poniedziałek, 23 sty, 2017 | komentarze 2

Puszczykowo przeciwko pedofilii w Kościele

W niedzielę, 22 stycznia br., w Puszczykowie odbyła się pikieta przeciwko pedofilii w Kościele. Na miejsce spotkania uczestnicy wybrali teren przy domu Zgromadzenia Towarzystwa Chrystusowego, w związku z nagłaśnianą ostatnio sprawą księdza Romana B., który po odbyciu wyroku (został skazany za pedofilię) osiadł właśnie w Puszczykowie.

Na protest przybyli mieszkańcy Puszczykowa, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Nie zgadzają się także na dalsze milczenie w sprawie pedofilii wśród księży. Uważają, że do tej pory był to temat tabu, co skutkowało ukrywaniem problemu – a istnieje on od dawna. Wyrażają swój sprzeciw wobec braku reakcji w tej – i wielu innych podobnych – sprawach.

Mimo, iż sprawy nadużyć seksualnych wśród księży coraz częściej są nagłaśniane, wciąż niewiele dzieje się w tej materii, a zagadnienie traktowane jest, ich zdaniem, pobłażliwie. Wreszcie – zdaniem protestujących, wobec kapłana, który dopuścił się pedofilii, powinny zostać wyciągnięte konsekwencje także te polegające na pozbawieniu go możliwości sprawowania swoich funkcji. Wierni chcą mieć zaufanie do duchownych, w związku z tym oczekują od nich właściwej dla tego stanu postawy.

Pikieta odbyła się w spokojnej atmosferze, bez sztucznego podgrzewania emocji, była jednak dość wymownym i wyraźnym sygnałem, że mieszkańcy Puszczykowa nie zamierzają milczeć w sprawie pedofilii wśród księży.

Więcej na ten temat będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej. Już dziś zapraszamy do lektury!

Krótką relację przygotowała również lokalna telewizja: http://wtkplay.pl/video-id-30388-pikieta_pod_domem_ksiedza_…

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.5/10 (Głosujących: 25)
Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Wasze komentarze (2)

 • Hiena
  sobota, 28 sty, 2017, 1:36:05 |

  Spontaniczna akcja ale na szczęście nie przeszła bez echa… ;)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +3 (Głosujących: 3)
 • Marko
  niedziela, 29 sty, 2017, 14:24:59 |

  Takie “bohatery” z Was? Pokażcie ryje tych protestujących! Boicie się? Wstydzicie?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: -4 (Głosujących: 6)

Skomentuj