Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 9 sty, 2017 | 1 Komentarz

Uczniowie i nauczyciele z Krosna w Hiszpanii

W tym roku szkolnym Zespół Szkół w Krośnie kontynuuje realizację projektu Erasmus +, w ramach którego reprezentacja uczniów i nauczycieli spędziła tydzień w Hiszpanii.

W mobilności uczestniczyło trzech uczniów: Antoni Nawrocki, Krzysztof Sajna i Wojciech Janiszewski oraz trzech nauczycieli: Daria Jurecka, Anna Górna i Małgorzata Duda.

Cały tydzień odbywał się pod hasłem – kultura. Wszystkie zajęcia były tak zorganizowane, abyśmy mogli jak najlepiej poznać kulturę hiszpańską. Nauczyciele wymieniali doświadczenia w nauczaniu kultury swojego kraju. Uczniowie w tym czasie tworzyli strój dla Droppiego (naszej maskotki) wykorzystując elementy strojów ludowych państw partnerskich. Ponadto mieliśmy okazję zwiedzić m. in. Sagunto, Segorbe, Muzeum Oliwy, Muzeum Miodu, Muzeum Ceramiki, katedrę Santa Maria, Stare Miasto oraz delektować się specjałami kuchni hiszpańskiej, w tym tradycyjnej paelli.

Do Polski wróciliśmy pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę. Czekamy z niecierpliwością na kolejny wyjazd, który odbędzie się już w marcu do Włoch.

Daria Jurecka

nauczyciel języka angielskiego, szkolny koordynator projektu

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Bartosz
    sobota, 25 lis, 2017, 16:51:01 |

    Wyjazd krótki ale rozwijający chęci nauczycieli i świadomość uczniów. Poznanie innych kultur poprzez socjalizację oraz zabawę powinno być standardem każdej europejskiej szkoły. Mam nadzieję, że obietnice wicepremiera o utworzeniu NAWY prędzej czy później obejmą uczniów.

Skomentuj