Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 17 maj, 2018 |

Dziewczyny na Saharze, czyli morderczy bieg z charytatywnym tłem

RUNMAGEDDON SAHARA to wieloetapowy ekstremalny bieg terenowy, którego trasy prowadzą przez tereny pustynne. W tym roku bieg odbył się na obrzeżach pustyni Sahara w południowym Maroku i składał się z trzech etapów rozgrywanych w kolejnych dniach. W przyszłym roku na Saharze planują wystartować dwie śmiałe kobiety z naszej gminy. Przy okazji chcą pomóc innym.

Podstawowym formatem biegu jest formuła Sahara 50, w której zawodnicy każdego dnia będą musieli pokonać minimum kilkanaście kilometrów. Każdego dnia będzie jednak można podjąć wyzwanie i wystartować na trasę opcjonalnego dystansu w formacie SAHARA 100. Wówczas długość etapu wyniesie ponad 30 kilometrów.

Magda i Karolina

DWIE WSPANIAŁE

W 2019 roku dwie odważne dziewczyny chcą wystartować w tej formule! To Magda Grajcar i Karolina Ilowska – Rembarz, zawodniczki LOFT TEAM EXTREME. Karolina Ilowska – Rembarz na co dzień żona, matka i „house menager”. Fanka motoryzacji i sportów ekstremalnych mająca żywiołowy temperament. Wytrwale dąży do celu i jest gotowa podejmować każde wyzwanie. Ma w sobie gen walki i pierwiastek rywalizacji. Magda Grajcar – właścicielka klubu LOFT Fitness, pasjonatka sportu i podróży, mama czteroletniej Amelki i wulkan energii z głową pełną pomysłów. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Uwielbia atmosferę wyzwań i motywacji drużynowej.

O DRUŻYNIE

Drużyna LOFT TEAM EXTREME powstała w 2016 roku zrzeszając ludzi z pasją m.in. do biegów ekstremalnych. Od tamtego czasu brali udział m.in. w Survival Race, Runmageddon Classic w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Runmageddon Rekrut w Gdyni, Wrocławiu, Runmageddon Hardcore w Beskidach, Ełku. Dodatkowo w drużynie zaczęły rozwijać się też inne dyscypliny: biegi uliczne, crossowe, triathlon. Drużynę tworzą przede wszystkim osoby pełne pozytywnej energii, niesamowitych pomysłów i chcące spełniać marzenia (swoje i innych).

przygotowania do biegu na Saharze już trwają :)

BIEGAJĄC – POMAGAMY

Projekt LOFT TEAM EXTREME Sahara by Runmageddon 2019 to pokonanie 100 km po pustyni z przeszkodami w ciągu 4 dni (takie założenia przyjmuje organizator biegu). Magda i Karolina będą zmagać się z dystansem, ale to nie wszystko: podczas biegu uruchomiona zostanie akcja „ZŁOTÓWKA za każdy pokonany kilometr”. Obserwując zmagania dziewczyn będzie można jednocześnie przekazywać pieniądze na wybraną przez drużynę instytucję bądź placówkę, która takiej pomocy potrzebuje. Jaką? Trwają rozmowy i ustalanie takiego miejsca.

Runmageddon Sahara odbędzie się dopiero w przyszłym roku, już teraz jednak trwają przygotowania do tej wyprawy. jak będą one wyglądać? Co będzie działo się w międzyczasie? Bądźcie z nami – atrakcji i emocji na pewno nie zabraknie!

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj