Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Ewa Kazimierska | czwartek, 20 lut, 2020 | 1 Komentarz

24 lutego rusza nabór do przedszkoli i ,,zerówek”

Zostawić dziecko na kolejny rok w przedszkolu czy wysłać do zerówki szkolnej? Przed tym dylematem co roku stają rodzice sześciolatków. Zdania są podzielone, a za każdą opcją stoją zarówno korzyści jak i wady naszego wyboru. Zwolennicy pozostania w przedszkolu uważają, że dzieci w wieku sześciu lat nie są jeszcze gotowe na zderzenie ze szkolną rzeczywistością. Zaś rodzice, którzy decydują się na szkolną zerówkę sądzą, że ta pomoże ich pociechom łatwiej się przystosować ,a przejście z przedszkola do szkoły będzie łagodniejsze niż w przypadku trafienia dziecka od razu do pierwszej klasy. Jest to indywidualny wybór rodziców. Każdy z nas najlepiej wie co jest dobre dla naszego dziecka. Decyzję, czy nasza pociecha rozpocznie szkołę od zerówki czy też zostanie w przedszkolu musimy podjąć ostatecznie do 16 marca. Właśnie w tym dniu o godzinie 13 kończy się nabór wniosków.

sześciolatek

Tak samo jak w poprzednim roku nabór będzie odbywał się przez internet. Osoby nie mające dostępu do internetu mogą wypełnić wniosek na komputerze w Gminnym Centrum Informacji (Pl. 20 Października 22 w Mosinie) lub pobrać gotowy wniosek w przedszkolu. Po wydrukowaniu i wypełnieniu musimy go dostarczyć do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej. W rekrutacji nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń. Brane są pod uwagę kryteria spełniane przez kandydata. Są to kryteria ustawowe na podstawie prawa oświatowego:

1) wielodzietność rodziny kandydata

2) niepełnosprawność kandydata

3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata

4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata

5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata

6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie

7) objęcie kandydata pieczą zastępczą;

i kryteria samorządowe:

1) rodzice/opiekunowie prawni kandydata pozostają w zatrudnieniu w ramach stosunku pracy, wykonują zadania lub świadczą usługi na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą – kryterium stosuje się również do rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko – 6 punktów;

2) rodzeństwo kandydata uczęszcza i będzie w kolejnym roku szkolnym uczęszczało do danej placówki – 2 punkty;

3) rodzice/opiekunowie prawni kandydata są zameldowani na terenie Gminy Mosina – 2 punkty

4) rodzice/opiekunowie prawni kandydata odprowadzają podatek dochodowy na rzecz Gminy Mosina – 2 punkty

5) dziecko pochodzi z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny – 1 punkt.

Podczas składania wniosków możemy wskazać maksymalnie trzy przedszkola, do których mogłoby uczęszczać nasze dziecko. W rekrutacji biorą udział tylko przedszkola publiczne, ponieważ prywatne nie zdecydowały się na taką formę naboru.

Rodzice! Pamiętajcie także o rekrutacji do klas I szkół podstawowych, która rozpocznie się 2 marca a zakończy 23 marca i będzie przeprowadzana również w wersji elektronicznej.

zadania sześciolatka

Napisano przez Ewa Kazimierska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Wasze komentarze (1)

  • Jp
    czwartek, 20 lut, 2020, 13:50:57 |

    Wiem, że temet dotyczy przedszkoli i zerówek ale czy ktoś może polecić jakiś żłobek lub klub malucha dla 15 miesięcznego dziecka w Mosinie lub okolicy?

Skomentuj